Vairums Latvijas uzņēmēju pārliecināti, ka valsts ekonomiskā atveseļošanās ir atkarīga no valdības paveiktā

Sākot ar 2009.gada oktobri SEB banka uzsāk jauna analītiskā apskata veidošanu, kurā atspoguļos Latvijas uzņēmēju viedokļu un noskaņojuma izmaiņas attiecībā uz uzņēmuma un uzņēmējdarbības stāvokli valstī, konkrēta uzņēmuma darbības rādītājiem, aktuālākajiem sava biznesa attīstības jautājumiem.

Oktobra SEB Biznesa vides apskats atklāj šādus faktus: piektā daļa Latvijas uzņēmēju uzskata, ka valsts ekonomiskā atveseļošanās ir atkarīga no ikviena personīgā ieguldījuma, taču pārliecinošais vairākums – 61% respondentu – apliecina, ka tas atkarīgs no Latvijas valdības. Tikai 6% uzņēmēju pārliecināti, ka ekonomikas atveseļošanās ir atkarīga no pašiem uzņēmējiem.

Kas attiecas uz Latvijas ekonomiskās lejupslīdes zemāko punktu, tad uzņēmējiem ir savs skatījums: 90% aptaujāto uzņēmumu vadītāju un īpašnieku uzskata, ka Latvijas ekonomiskās lejupslīdes punkts vēl ir priekšā: no tiem 53% uzskata, ka zemākais punkts tiks sasniegts 2010.gadā, savukārt 37% respondentu lēš, ka zemākais punkts tiks sasniegts 2009. gada nogalē. Tikai 3% uzņēmēju pieņem, ka tas jau ir sasniegts šobrīd.

Interesanti, ka mazo un vidējo uzņēmumu vadītāji un īpašnieki sava biznesa stāvokli vērtē labāk kā kopējo uzņēmējdarbības vidi valstī: 91% uzņēmēju (šogad aprīlī – 89%) atzīst, ka uzņēmējdarbības stāvoklis Latvijā ir pasliktinājies, 6% respondentu uzskata, ka palicis tāds pats un 3% norāda, ka situācija pat ir uzlabojusies. Savukārt, novērtējot sava uzņēmuma stāvokli, attiecīgi 76% uzņēmēju uzskata, ka stāvoklis ir pasliktinājies, 16% – saglabājies tāds pats, 5% – uzlabojies.