Rimšēvičs pārliecināts, ka Latvijai steidzami jāsamazina budžeta deficīts

Latvijas valstij pēc iespējas agrāk jāpanāk mazāks budžeta deficīts, tikai tad tautsaimniecība varēs pa īstam atsperties, ir pārliecināts Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs.

Patlaban mūsu valsts ārējais parāds no 10%, kāds tas bija 2007. gadā, ir pieaudzis līdz gandrīz 50 procentiem. Turklāt Latvija joprojām ik dienu tērē svešu naudu – 200 miljonus latu. Kamēr deficīts būs 6% apjomā no IKP, nevar cerēt, ka atdzīvosies investori, to skaitā bankas – tādu pārliecību LNT raidījumā 900 sekundes pauda Rimšēvičs. Pašreiz galvenie aizdevēji ir Eiropas Savienības fondi, Starptautiskais valūtas fonds, bet ne bankas, raksta POK.lv

Tās atsāks kreditēšanu, kad deficīts saruks līdz 3% no IKP – ne agrāk. Jo šāds skaitlis parasti ir kā signāls kreditētājiem, ka tautsaimniecība atveseļojas un var atsākt aizdevumus. Patlaban bankas šo naudas spilvenu patur pie sevis, vērojot, kas notiek valstī. Līdz ar to lielas summas, ko varētu izmantot tieši tautsaimniecības atveseļošanai, netiek izmantotas, tā vietā tērējam starptautisko aizdevēju naudu. Tāpēc pozitīva ir valdības apņemšanās 2012. gadā sasniegt šo 3% atzīmi, kā arī nepalielināt nodokļus – to skaitā PVN. Samazināmo pozīciju saraksts ir pietiekami garš, lai valdība no tā varētu izvēlēties – kuras no tām būtu izmantojamas budžeta konsolidācijai, norādīja Rimšēvičs.

Par patēriņa preču cenu kāpumu – tas pēc kāda laika nostabilizēsies, un inflācija nekāps, prognozēja Rimšēvičs. Turklāt jāņem vērā, ka pērn bija zema šo cenu bāze un tika fiksēta pat deflācija. Tā kā šogad kāpa energoresursu cenas, pārtikas preču cenas, PVN – līdz ar to tas atsaucas uz pirmā ceturkšņa rādītājiem, skaidroja Latvijas Bankas prezidents. Attiecībā uz Mārstrihtas kritērijiem – viņaprāt, tos attiecībā uz inflāciju izdosies izpildīt.

Vaicāts par to, vai Latvijai vajadzētu pievienoties eirozonai, Rimšēvičs uzskata, ka braukt ar lielu kuģi ir labāk nekā mazā gumijas laiviņā, kas piesieta pie šā kuģa. Turklāt eirozonas problēmas tiekot pārspīlētas, tās nebūt nav tādas, kā attēlo presē, – pat salīdzinot šo zonu ar Titāniku. Ja arī vērojama kuģa šūpošanās, tad nekādā gadījumā grimšanas pazīmes.

Autors: Aisma Orupe / POK.lv

 • Adrianne Scott

  Laba diena Ikvienam šeit,,
  Esmu tik laimīgs, ka šodien es tikko gotten aizdevumu no šī uzņēmuma tiešsaistē, kuru i nāca saskarē šeit online, aizdevums € 50,000.00USD nupat jāieskaita manā kontā šorīt, lūdzu, ja jūs interesē iegūt aizdevumu, sazinieties ar viņiem tagad un saņemt savu aizdevumu,,, Mans vārds ir Reičela swanker no vienotā valstī, es apsolu jūs ar savu dzīvi, ka tad, kad jūs sazināties ar viņiem, jūs saņemsiet savu aizdevumu līdz 2 dienu laikā, ja im atrodas uz jums let mana visa ģimene bojā nelaimes gadījumā, vienkārši sazināties ar viņiem, ja jums ir nepieciešams kredīts, tās ir likumīgas uzņēmums, kas ir gatavi palīdzēt nabadzīgajiem šeit ir viņu e-pasta adresi adriannescott79@gmail.com

 • bravo terry

  Vai jums ir nepieciešams lauksaimniecibas, students, parads, buvniecibu,
  vai konsolidaciju aizdevumu, ludzu sazinieties Yakubu Afentokhai
  aizdevumu uznemumiem LTD uz šadu e-pastu (yakubuafentokhai@yahoo.com)
  vai (yakubuafentokhailoans@admin.in.th).

 • Mr Ehis Harry

  EHIS Harry

  Sveiki visiem esmu šeit, lai apliecinātu, cik es saņēmu savu aizdevumu no Mr EHIS pēc es pieteicos vairākas reizes no dažādām aizdevumu aizdevējiem, kuri apgalvoja arī liecināt tiesības šajā forumā, es domāju, ka liecības, kurās reāli un es pieteicos, bet viņi nekad man iedeva kredītu. Man bija nepieciešams steidzami aizdevumu, lai sāktu uzņēmējdarbību, un es pieteicos no dažādām aizdevumu aizdevējiem, kas solīja palīdzēt, bet tie nekad man iedeva loan.Until mans draugs mani iepazīstināt ar Mr EHIS Harijam kurš apsolīja man palīdzēt un patiešām viņš darīja, kā viņš apsolīja, bez jebkādas kavēšanās. Es nekad domāja, ka joprojām ir uzticami aizdevumu aizdevējiem, līdz es tikās Mr EHIS, kas tiešām palīdzēja ar aizdevumu un mainīja manu ticību. I dont zināt, ja jūs jebkādā veidā vajadzīga patiesa un steidzami aizdevumu, sazinieties Mr EHIS izmantojot viņa e-pastu: ehisloanhelp@hotmail.com

 • Vai jums ir nepieciešams aizdevums biznesa attīstībai?
  Vai jums ir nepieciešams personas aizdevumu?
  Vai jums ir nepieciešams komerciālu aizdevumu?
  Vai jums ir nepieciešams aizdevums, lai nomaksātu vecu aizdevumu?
  Vai jums ir nepieciešams aizdevums medikamentus?
  Vai jums ir nepieciešams aizdevums, lai uzsāktu biznesu?
  Ja atbilde ir JĀ KONTAKTI šodien ar šo e-pastu: glodal.int.ltd@gmail.com

 • Carren Benfirm

  Vai jums ir nepieciešams kredīts? Vai Jūs esat biznesa vīrietis vai sieviete, un jums ir nepieciešams kredīts, lai palielinātu savu biznesu ?? Vai jums ir nepieciešams kapitāls, lai uzsāktu uzņēmējdarbību? Neatkarīgi no jūsu kredīta problēmas varētu būt, šeit nāk jūsu palīdzība, jo mēs piedāvājam aizdevumus privātpersonām un uzņēmumiem ar zemu un pieejamu procentu likmi.
  Sazinieties ar mums šodien (carrenbenfirm@outlook.com vai carrenbenfirm@gmail.com), lai saņemtu savu aizdevumu šodien.