Lembergs sašutis: Uz ko jūs cerat, ja idioti vada valsti?

Kamēr citas valstis domā par uzņēmējdarbības attīstību un investoru piesaisti, Latvija rada absurdus noteikumus, kā rezultātā uz mūsu valsti neviens ārvalstu investors īpaši nelaužas, izriet no Ventspils mēra Aivara Lemberga sacītā LTV raidījumā “Tieša runa”.

Saskaņā ar Ventspils mēra teikto, jaunizveidotās banku politikas dēļ, kas nosaka, ka Latvijas bankās pieļaujamais ārvalstu klientu biznesa apmērs turpmāk būs ap 5%, Ventspils zaudējusi lielus rūpnieciskos investorus.

Par piemēru viņš minēja kādu Ukrainas investoru, kurš vēlējies realizēt projektu Ventspilī, bet, valstij samazinot sadarbības apmērus ar nerezidentiem, ukraiņu uzņēmējam kontu Latvijas bankā nebija iespējams atvērt, kā rezultātā viņš izvēlējas mūsu kaimiņvalsti Lietuvu, kur realizēt iecerēto projektu.

“Sakiet, vai bez konta Latvijas bankā šeit var veikt uzņēmējdarbību? Nevar veikt. Tad uz ko jūs cerat, ja idioti vada valsti? Vai tad jūs varat šeit atvērt uzņēmumu, ja jums neatver kontu?” retoriski vaicāja Lembergs.

Viņš turpināja, ka Lietuvā šādu šķēršļu nav, līdz ar to konkrētais Ukraiņu investors izvēlējās uzsākt uzņēmējdarbību mūsu kaimiņvalstī. “Un kā es to varu iespaidot? Kā citas pašvaldības vadītājs to var iespaidot? Tas ir tāpēc, ka valdība truli izpilda citu norādījumus un pat pārcenšas. Pieci procenti! Kur vēl trulāk?” savu sašutumu neslēpa politiķis.

“Mēs esam praktiski cilvēki. Un tā uzņēmējdarbības vide ir ļoti atvērta. Mēs uzņēmējiem neesam nekāda ekstra interesanta vieta uz pasaules, kur visi laužas. Visās valstīs domā par investoriem, bet ne Latvijā,” piebilda Lembergs.

Jau vēstīts, ka pērn spēkā stājās izmaiņas Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likumā, kas paredz Latvijā reģistrētām bankām turpmāk aizliegt sadarboties ar čaulas kompānijām un apkalpot to kontus.

Grozījumu mērķis ir stiprināt finanšu sistēmu, samazinot paaugstināta riska darījumu skaitu ar īpaši augsta riska klientiem, kas ir čaulas veidojumi un atbilst noteiktām pazīmēm

Foto: F64