Viņķele: Veselības nozarē gadiem ilgi tiek nepietiekami finansēta

Veselības nozare gadu desmitiem tiek nepietiekami finansēta, intervijā LTV raidījumā “Rīta panorāma” norādīja veselības ministre Ilze Viņķele (AP!).

Eiropas Komisija (EK) saskaņoja 2018. gada Latvijas budžetu, kurā bija atļāvusi Latvijai izmantot budžeta deficīta atkāpi finansējuma veselības aprūpei nodrošināšanai. Pēc ministres sacītā, tā vajadzētu darīt arī ar nākamā gada budžetu.

“Ja mēs skatāmies, kā veselības nozare ir finansēta citās Eiropas Savienības (ES) valstīs, tad skaidriem, lieliem skaitļiem iezīmējas, ka veselības aprūpe, salīdzinot ar citām nozarēm, ir hroniski gadu desmitiem nepietiekami finansēta,” uzsvēra veselības ministre.

Otkārt, esot jāskatās uz nodarbināto vai resursu skaitu, tad atklājas, ka Latvijai ir divreiz mazāk medicīnu māsu, nekā ES vidēji.

Pēc viņas sacītā, tas vien liecinot, ka veselības nozarei vajadzētu būt prioritātei. Tajā pašā laikā viņa nešaubās, ka katrs ministrs cīnīsies par savu pārstāvēto nozari.

“Veselības aprūpe ir pozīcija, uz kuru vērts aizņemties. Tāpat kā uzņēmumiem, ja ir labs biznesa plāns, tad bankas dod aizdevumu. Izdevumi veselībai ir investīcija,” piebilda Viņķele.

Kā zināms, Eiropas Komisija norādījusi, ka šis ir pēdējais gads, kad veselības aprūpes nozarei nepieciešamos papildu līdzekļus Latvija drīkst iegūt uz lielāka budžeta deficīta rēķina.

Foto: Saeimas kanceleja