Labākās bibliotēkas pasaulē

Nekas nav labāks par sajūtu, ko sniedz aizbēgšana no ikdienas un jaunas grāmatas lasīšana, ja nu vienīgi ceļošana. Bet, ja vēlaties apvienot abas mīlestības, kāpēc gan ceļojuma laikā neatklāt dažas no labākajām pasaules bibliotēkām? Dodieties ceļojumā un atvēliet dienu, lai apmeklētu kādu senu kultūras mantojuma ēku vai tādu, kas pārsteidz ar savu mūsdienīgo izskatu. Par piemēru varam minēt, ka Online kazino platformas arī prasa aptuveni dienu, lai saprastu kā viss strādā.

Aleksandrijas bibliotēka – Ēģipte

Aleksandrijas Bibliotēka, kas ir piemiņas vieta zudušajai Aleksandrijas bibliotēkai no seniem laikiem, atrodas Ēģiptes pilsētā Aleksandrijā. Atceroties kādreiz lielāko un nozīmīgāko bibliotēku antīkajā pasaulē, šodien Aleksandrijas bibliotēka ir iespaidīga moderna ēka, kurā glabājas līdz pat 8 miljoniem darbu. Bibliotēkā, kas tika atklāta 2002. gadā, atrodas arī plaša lasītava, muzeji un mākslas galerijas. Stāsta, ka Jūlija Cēzara pilsoņu kara laikā izcēlies ugunsgrēks, kas iznīcinājis seno Aleksandrijas bibliotēku. Lai gan joprojām ir daudz minējumu par šīs antīkās izglītības bākas patieso likteni, to ir vērts apmeklēt.

Bodleian bibliotēka – Oksforda, Anglija

Bodleian ir viena no vecākajām bibliotēkām Eiropā, kas ir prestižās Oksfordas Universitātes galvenā zinātniskā bibliotēka. Tajā glabājas vairāk nekā 11 miljoni grāmatu, un tā ir slavena kā Magnas hartas un Šekspīra “Pirmā folianta” mājvieta. Atšķirībā no citām bibliotēkām Bodleian ir tikai uzziņu bibliotēka, kas nozīmē, ka grāmatas no ēkas nevar iznest personīgai lietošanai. Visievērojamākā no piecām ēkām ir apļveida Radklifa kameras ēka, kas ir skaists neoklasicisma šedevrs. Tikai pēc sena zvēresta nolasīšanas Oksfordas studentiem ir atļauts izmantot bibliotēku pētniecības nolūkos. Bodleian, kas ir viena no labākajām bibliotēkām pasaulē, tika atvērta 1602. gadā.

Krievijas Nacionālā bibliotēka – Sanktpēterburga, Krievija

Krievijas Nacionālo bibliotēku 18. gadsimta beigās dibināja Katrīna Lielā, un tās izveide bija Krievijas apgaismības perioda rezultāts. Bibliotēkā glabājas plašs krājums krievu valodā, un starp tās izcilībām ir seni iluminēti manuskripti un reti slāvu un reliģiskie teksti. Kopš tās atklāšanas Krievijas Nacionālā bibliotēka ir atvērta apmeklētājiem, un to noteikti jāapmeklē ikvienam, kam ir kaut mazākā interese par krievu literatūru, vēsturi vai reliģiju.

Trinity College Library – Dublina, Īrija

Dublinas centrā atrodas leģendārā Trīsvienības koledžas bibliotēka. Šī vēsturiskā bibliotēka, kas ir slavena ar savu “Kellsa grāmatu”, ir nozīmīgs tūrisma objekts. Kellsa grāmata ir iluminēts manuskripts, kurā ir četri Jaunās Derības evaņģēliji. Patiesībā tās ilustrāciju sarežģītības un skaistuma dēļ tā ir kļuvusi par vienu no nozīmīgākajiem tradicionālās kristīgās ikonogrāfijas paraugiem. Tā ir daļa no “Vecās bibliotēkas” kolekcijas, un pastaiga pa grezno garo zāli un apbrīna par pulētajiem koka grāmatu plauktiem ir neaizmirstams piedzīvojums ikvienam!

Vatikāna bibliotēka – Vatikāns, Itālija

Vatikāna bibliotēka datēta ar 1475. gadu un ir viena no vecākajām bibliotēkām pasaulē. Patiesi, nav labākas vietas uz zemes, kur atklāt vēsturē nozīmīgākos manuskriptus, sākot ar reliģiskiem tekstiem un beidzot ar tiesību, filozofijas un zinātnes darbiem. Neraugoties uz tās satura neticamo vērtību, ikviens var piekļūt šeit atrodamajiem darbiem, ja vien var pierādīt savas pētniecības vajadzības. Vatikāna bibliotēkā atrodas vairāk nekā 1,1 miljons grāmatu un 75 000 manuskriptu, un daži no vērtīgākajiem Vatikāna bibliotēkas priekšmetiem ietver senāko pilnā Bībeles manuskripta eksemplāru un unikālu agrīno civilizāciju tekstu izlasi visā pasaulē.

Rijksmuseum bibliotēka – Amsterdama, Nīderlande

Esat mākslas cienītājs? Tad noteikti apmeklējiet slaveno Rijksmuseum bibliotēku Amsterdamā. Šī skaistā kolekcija, kas gandrīz pilnībā veltīta mākslas vēsturei, atrodas tāda paša nosaukuma muzejā. Ar stikloto jumtu aprīkota lasītava ir ideāla vieta, kur pazaudēties neticamajos holandiešu meistaru darbos. Vai arī, kāpēc gan neiegrimt dziļāk Itālijas renesanses laikmeta darbos? Bibliotēka, kurā glabājas neticami 400 000 sējumi, ir atvērta apmeklētājiem tikai izpētei. Laimz bonusa kods varbūt nav vēsturisks, bet to izmantojot Jūs tik un tā, ja to vēlēsieties, varēsiet iegrimt izpētē.

Mediju materiāls