Rēzeknes mērs grib tiesības atņemt privātajiem zemi

Rēzeknes mērs grib tiesības atņemt privātajiem zemi

Rēzeknes lielākie uzņēmēji būtisku darbavietu skaita pieaugumu nesola, tāpēc pilsētas mērs Aleksandrs Bartaševičs cer, ka bezdarba nomocītajā Latvijas pusē investēs Ķīnas uzņēmēji, trešdien raksta «Diena». Mērs arī grib panākt, ka ar likuma izmaiņām varētu atņemt zemi tiem, kas to neapsaimnieko.

Sarunā ar «Dienu» Rēzeknes mērs stāsta, ka kopumā dažādos pabalstos katru gadu pilsēta maksā aptuveni 1,2 miljonus latu, kas ir gan valsts, gan pašvaldības līdzekļi. Ņemot vērā, ka no 2013. gada valsts savu dalību pabalstos samazina, Rēzekni sagaida sarežģīti lēmumi, raksta Apollo.lv.

Bartaševičs norāda, ka nāksies ieviest stingrākus kritērijus pabalstu saņemšanai, jo to nederot, pilsētas budžets maksājumu slogu «nepavilks».

Savukārt par biznesu pilsētā interesējoties pat Ķīnas uzņēmēji. Taču, lai to darītu, jāpiedāvā investoriem pievilcīgas teritorijas. Patlaban lielas pilsētas platības atrodas privātīpašnieku rokās, uz kurām joprojām slejas pussagruvušas rūpnīcas.

Bartaševičs gribētu panākt likumu izmaiņas, kas «līdzinātos nacionalizācijai, bet attiektos tikai uz teritorijām, kas tiešām degradējušās».