Infektologs: Sabiedrības attieksme pret ierobežojumiem apdraud ieceri tos pārskatīt

Ņemot vērā to, ka Latvijā cilvēki sākuši neievērot ierobežojumus, karantīnas atvieglošana ir apdraudēta, šorīt intervijā Latvijas Radio sacīja Veselības ministrijas galvenais infektologs Uga Dumpis.

Viņš norādīja, ka situācija Latvijā nav mainījusies trīs nedēļas. Proti, katru dienu ir vidēji 10-15 jaunu pacientu un tas nozīmē, ka kopumā situācija ir stabila un kontrolēta.

Vienlaikus viņš norādīja, ka tas, ka šajās brīvdienās cilvēki jau uzvedušies daudz brīvāk, var apdraudēt plānveida ierobežojumu atcelšanu.

“Ir vairākas idejas, bet skatāmies, ka cilvēku attieksme pret noteiktajiem ierobežojumiem apdraud to pārskatīšanu. Protams, ka mēs iesniegsim savas rekomendācijas, bet tas ir valdības lēmums un nevēlos to prognozēt,” komentēja Dumpis.

Infektologs piebilda, ka ar ierobežojumu iespējamo mazināšanu jābūt uzmanīgiem – atceļot kādus ierobežojumus, var pieaugt inficēšanās ar Covid-19.

Jau šonedēļ, 7. maijā, Ministru kabinets sāks pārskatīt ārkārtējā situācijā noteiktos ierobežojumus.

Plānots pārskatīt pieņemtos lēmumus par noteiktajiem ierobežojumiem ārkārtējās situācijas laikā. Valdība lems, kurus ierobežojumus pakāpeniski atcelt, vienlaikus ņemot vērā cilvēku veselības un drošības aspektus.