Eksperts: Latvija šobrīd ir labāk sagatavota iespējamai ekonomiskai krīzei

Latvija šobrīd ir daudz labāk sagatavota iespējamai ekonomikas krīzei, nekā pirms tam. Tā šorīt intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” atzina Latvijas Bankas padomes loceklis Mārtiņš Kazāks.

Viņš uzsvēra, ka ekonomikas izaugsme ir cikliska, kas nozīmē, ka pēc kāpuma, kādā brīdī seko kritums. Pagaidām gan neesot iespējams prognozēt, kad tas notiks. “Latvijas ekonomikā šobrīd galvenie negatīvie riski ir globālie riski, nevis iekšējie,” piebilda ekonomists.

Pēc viņa sacītā, Latvija šobrīd ir labāk sagatavota iespējamam kritumam ekonomikā nekā pirms iepriekšējās krīzes 2008. gadā.

“Kaut kad ekonomika sāks augt lēnāk un iespējams būs arī neliels kritums, bet šoreiz mēs tam viennozīmīgi esam sagatavojušies krietni, krietni labāk – parādu slogs mums nav ir tik liels, kā arī uzņēmumi ir efektīvāki. Ekonomika ir spēcīgāka, bet būtu naivi domāt, ka gadījumā, ja, piemēram, eirozonā iestājas recesija, tas mūs neskars. Protams, ka tas mūs skars, bet atšķirībā no iepriekšējās reizes galvenie negatīvie riski ir saistīti ar ārpusi, nevis tik daudz ar mūsu pašu riskiem,” uzsvēra Kazāks.

Jau vēstīts, ka 2018. gada 2. ceturksnī, salīdzinot ar 2017. gada 2. ceturksni, iekšzemes kopprodukts (IKP) pēc sezonāli un kalendāri neizlīdzinātiem datiem ir palielinājies par 5,3 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes apkopotie dati.

Latvijā šogad otrajā ceturksnī salīdzinājumā ar attiecīgo periodu pērn bijis straujāks iekšzemes kopprodukta pieaugums nekā Eiropas Savienībā (ES) vidēji.

Foto: Pixabay