Burovs neizslēdz arī iespēju atkāpties no Rīgas mēra amata

Rīgas domes mērs Oļegs Burovs (GKR) ir gatavs atkāpties no amata un rosināt Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas, ja viņam neizdosies nodrošināt vairākuma koalīciju Rīgas domē.

Šorīt intervijā Latvijas Radio Burovs atzina, ka vakar Rīgas domes opozīcijas partijām piedāvājis piedalīties kārtējā doms sēdē, jo tās dienas kārtībā ir bijuši tikai saimnieciskas dabas jautājumi, tomēr tās izvēlējās domes sēdi neapmeklēt.

Viņš norādīja, ka mēģinās uzrunāt citus deputātus, lai nodrošinātu koalīcijas vairākumu, taču, ja tas neizdosies, viņš ir gatavs rosināt ārkārtas vēlēšanas.

“Ja tā notiks, tad pats esmu gatavs paziņot, ka atkāpjos no amata un ejam uz ārkārtas vēlēšanām,” secināja Burovs.

Tajā pašā laikā viņš norādīja, ka cer nodrošināt vairākumu divu nedēļu, nedēļas laikā. Pēc viņa teiktā, ārkārtas vēlēšanas Rīgā gan nav nepieciešamas un nav rīdzinieku interesēs.

Jau ziņots, ka Burovs izdevis rīkojumu par trešdien plānotās Rīgas domes kārtējās sēdes atcelšanu.

Kā zināms, Rīgas dome ārkārtas sēdē 19. novembrī vienbalsīgi lēma atbrīvot Vadimu Baraņņiku no domes priekšsēdētāja vietnieka amata un arī Rīgas brīvostas valdes locekļa amata.

Par Baraņņika atcelšanu no vicemēra amata balsoja klātesošie “Saskaņas” un “Gods kalpot Rīgai” (GKR) deputāti, kā arī visi klātesošie opozicionāri, kopumā savācot 40 balsis. Bet seši klātesošie neatkarīgie deputāti balsojumā nepiedalījās.

Baraņņika atstādināšana un sadarbības pārtraukšana ar Neatkarīgo deputātu frakciju bija “Saskaņas” izvirzītā prasība GKR, lai turpinātu darbu koalīcijā.

Foto: F64