“Tā ir ceļamaize jaunajai valdībai!” Pārskatot ministriju budžetus, atrasti 50 miljoni eiro

Pārskatot ministriju budžeta izdevumus, Finanšu ministrija (FM) konstatējusi nedaudz vairāk nekā 50 miljonus eiro pārpalikumu, par kuru izlietojumu lems jaunā valdība. Tā intervijā Latvijas Radio atzina aizejošās valdības finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS).

Finanšu ministrija (FM), apkopojot informāciju par visu ministriju budžetiem, konstatējusi nedaudz vairāk nekā 50 miljonus eiro pārpalikumu. “Tā ir ceļamaize jaunajai valdībai, ko mēs esam sagatavojuši,” piebilda ministre.

Jaunajai valdībai būs jālemj, vai šo finansējumu ministrijās tērēs kādu jaunu pasākumu īstenošanai, vai arī novirzīs kopējā budžetā jaunu politiku finansēšanai.

Tāpat finanšu ministrija sagatavojusi 2019.gada pagaidu budžeta plānu, kuru jau nākamnedēļ plānots skatīt valdībā un nosūtīt vērtēšanai Eiropas Komisijā. Ieņēmumi nākamā gada valsts budžetā plānoti 9,18 miljardi eiro, bet izdevumi – 9,2 miljardi eiro.

“Tas nozīmē, ka arī budžeta deficīts var būt mazāks, nekā bija iepriekš plānots – 0,9% vietā 0,7% ar visu veselības aprūpes reformai nepieciešamo budžeta atkāpi, kas ir 0,5% apmērā,” teica ministre.

Foto: Pixabay