Pasaules Bankas prezidents: Latvija ir iespaidīgs un iedvesmojošs piemērs citiem

Pasaules Bankas prezidents: Latvija ir iespaidīgs un iedvesmojošs piemērs citiem

Šā gada 11. decembrī Stokholmā finanšu ministrs Andris Vilks piedalījās Pasaules Bankas Ziemeļu-Baltijas valstu grupas pilnvarnieku sanāksmē, kuras laikā Ziemeļu un Baltijas valstu finanšu un attīstības ministri tikās ar Pasaules Bankas prezidentu Džimu Kimu (Jim Yong Kim). Šajā sanāksmē Latvijas sasniegumi tika novērtēti ļoti pozitīvi.

Skandināvu, īpaši zviedru valdības pārstāvji ir ļoti gandarīti par Latvijas paveikto, kā arī novērtē to kā veiksmīgas līderības un disciplīnas piemēru, īpaši salīdzinot Latviju ar Dienvideiropas valstīm. Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) aizdevuma atmaksa pirms termiņa tika uztverta kā augsts sasniegums.

Pasaules bankas prezidents Džims Kims veltīja atzinīgus vārdus Latvijai: „Latvija ir iespaidīgs un iedvesmojošs piemērs citām valstīm, kā veikt reformas, lai pakāpeniski pārvarētu ekonomiskās krīzes sekas un atgrieztos pie vērā ņemamas izaugsmes.” Tāpat viņš akcentēja, ka Latvijas ekspertiem būtu jāpiedalās starptautiskās misijās, iepazīstinot ar savu pieredzi.

Latvijas Republikas pilnvarnieks, finanšu ministrs A.Vilks savā uzrunā uzsvēra Latvijas veiksmīgo ceļu no ļoti smagas ekonomiskās situācijas līdz šā brīža sasniegumiem. „Īstenojot stabilizācijas politiku, Latvija ir spējusi pārvarēt krīzi un šodien ir valsts ar visstraujāk augošo ekonomiku Eiropas Savienībā. Tāpat mēs spējām pārfinansēties starptautiskajos finanšu tirgos ar vēsturiski viszemākajām procentu likmēm, lai pirms termiņa veiktu SVF aizdevuma atmaksu,” norādīja A.Vilks.

Tāpat ministrs arī izteica pateicību Pasaules Bankai, kas krīzes laikā palīdzēja ar aizdevumu reformu veikšanai finanšu sektorā un sociālajā jomā, tostarp palīdzot izstrādāt sociālās drošības tīklu, kas krīzes laikā atbalstīja vismazāk aizsargātās iedzīvotāju grupas un mazināja veikto strukturālo reformu negatīvās sekas.

Sanāksmes laikā tika diskutēts par Ziemeļu un Baltijas valstu reģiona pieredzi saistībā ar globālo finanšu krīzi, līdztekus notiekošajām strukturālajām reformām un Pasaules Bankas aktuālajiem jautājumiem – darba vietu radīšanu krīzes skartajos un nabadzīgajos reģionos, ilgtspējīgas un iekļaujošas izaugsmes nodrošināšanu, kā arī citiem attīstības palīdzības jautājumiem un klimata pārmaiņu mazināšanu globālā mērogā.