Maijā par 4% samazinājies rūpniecības produkcijas apjoms

2009. gada maijā rūpniecības produkcijas izlaide bija 285.8 milj. latu, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

2009. gada maijā, salīdzinot ar 2009. gada aprīli, rūpniecības produkcijas apjoms samazinājās par 4 %. Tai skaitā apstrādes rūpniecībā – par 3.4%, elektroenerģijas un gāzes apgādē – par 9%, bet pieaugums bija ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 5.5%.

Lielākie rūpniecības produkcijas izlaides kritumi bija datoru, elektronisko un optisko iekārtu ražošanā – par 19.1%, citu transportlīdzekļu ražošanā (kuģu un laivu būve un dzelzceļa lokomotīvju un to ritošā sastāva ražošana) – par 16.7%, gatavo metālizstrādājumu ražošanā, izņemot mašīnas un iekārtas – par 13.3%.

Šā gada maijā, salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, ražošanas apjoma pieaugums bija elektrisko iekārtu ražošanā – par 11.9%, iekārtu un ierīču remontā un uzstādīšanā (kuģu un laivu remonts un apkope, visāda veida iekārtu un ierīču remonts un apkope, ražošanas iekārtu un ierīču uzstādīšana) – par 3.1%, automobiļu detaļu, piekabju un puspiekabju ražošanā – par 2.6%, farmaceitisko pamatvielu un farmaceitisko preparātu ražošanā – par 0.4%. Pārtikas nozares apakšnozarēs pieaugums bija graudu malšanas produktu ražošanā – par 1.4%, piena produktu ražošanā – par 0.6%.

2009. gada maijā, salīdzinot ar iepriekšējā gada maiju, rūpniecības produkcijas izlaide samazinājās par 19.3%. Tai skaitā apstrādes rūpniecībā – par 21.2%, elektroenerģijas un gāzes apgādē – par 10.6%, bet pieaugums bija ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 5.9%. Lielākais rūpniecības produkcijas izlaides samazinājums bija automobiļu detaļu, piekabju un puspiekabju ražošanā – par 62.4%, citur neklasificētu iekārtu, mehānismu un darba mašīnu ražošanā – par 55.8%, tekstilizstrādājumu ražošanā – par 55.3%.

Savukārt farmaceitisko pamatvielu un farmaceitisko preparātu ražošana ir palikusi iepriekšējā gada līmenī.

Avots: Bizness.lv