Lembergs: Nevienu no Balkānu valstīm nevajadzētu uzņemt Eiropas Savienībā

Šobrīd runāt par Eiropas Savienības (ES) paplašināšanu ir milzīga muļķība, uzskata Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Komentējot Latvijas ārlietu ministra Edgara Rinkēviča (JV) pausto atbalstu Balkānu valstu uzņemšanai ES, Lembergs komentēja, ka “Rinkēviča kungs laikam ir palaidis garām, ka šobrīd notiek “Brexit” un ka Lielbritānija izstāsies no Eiropas Savienības”.

“Viņš nav pamanījis, ka Eiropas Savienības izjukšanas virziens uzņem arvien lielākus apgriezienus un šobrīd runāt par ES paplašināšanu, kad esošās dalībvalstis nevar savā starpā vienoties par būtiskiem problēmu risinājumiem tagadnē un nākotnē, ir milzīga muļķība,” uzskata Lembergs.

Pēc viņa sacītā, uzņemt sprādzienbīstamos Balkānus ES ir tas pats, kas uzņemt vēl vienu atombumbu. “Kāda velna pēc tas būtu jādara? Kādi Latvijai no tā ieguvumi? Nekādi. Mēs vienkārši saņemsim no ES mazāku atbalstu, nekā līdz šim. Tas mums ir izdevīgi? Protams, viņam kā ārlietu ministram no tā alga nemainīsies. Cik viņš braukā atpakaļ pa pasauli, tik braukās, bet Latvijas tautai no tā labuma nav nekāda,” savu viedokli pauda politiķis.

Lemberga ieskatā, nevienu no Balkānu valstīm nevajadzētu uzņemt Eiropas Savienībā, ieskaitot Ziemeļmaķedoniju.

Patlaban Eiropas Savienības oficiālās kandidātvalstis ir vairākas, tostarp Albānija (kopš 2014. gada), Ziemeļmaķedonija (kopš 2005. gada), Melnkalne (kopš 2010. gada), Serbija (kopš 2012. gada) un Turcija (kopš 1999. gada).