Saindēto olu skandāls: Krievija aizliedz ievest olas no ES

Saindēto olu skandāls, kas skāris vairākas Eiropas valstis, pieņemas spēkā. Arī Krievija pieņēmusi lēmumu aizliegt olu importu no Eiropas Savienības (ES) valstīm. Krievija norādījusi, ka olu piegādes aizliegums nav saistīts ar Krievijas noteikto pārtikas embargo Rietumeiropas valstīm.

“Eiropas Savienības tirgus olas nevar piekļūt Krievijas tirgum, jo nav neviena uzņēmuma, kas ir akreditēta piegādēm uz Krieviju. Olu piegādes aizliegums nav saistīts ar embargo (…) Tirgus ir piesātināts ar mājas olām pārtikas vajadzībām, nav veikta Eiropas Savienības uzņēmumu akreditācija, “informē Krievijas veterinārais un fitosanitārais uzraudzības dienests “Rosseļhoznadzor” .

Vienlaikus pastāv iespēja, ka šādus produktus var importēt no Krievijas kaimiņiem, lai gan līdz šim nav konstatēti šādi gadījumi. “Ir iespējamība, ka šādas olas var nonākt mūsu valstī caur Eirāzijas Ekonomiskās savienības valstīm,” pieļāva “Rosseļhoznadzor” pārstāvji.

Tikmēr Eiropas Komisija nolēmusi rīkot ārkārtas sanāksmi ar visām ieinteresētajām pusēm.

Jau ziņots, ka lielveikali Nīderlandē, Beļģijā, Vācijā, Šveicē un Zviedrijā no tirdzniecības izņēmuši tūkstošiem olu pēc tam, kad tajās atklāta fipronila klātbūtne.

Fipronils ir indīga viela, ko var izmantot, lai ārstētu dzīvniekus no parazītiem. Tomēr Eiropas Savienības noteikumi to aizliedz izmantot uz dzīvniekiem, ko izmanto pārtikas ražošanā.

Foto: StockSnap/https://pixabay.com/en/users/StockSnap-894430/https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/