Rīgas mērs Turlais: Normāls darbs iespējams arī mazākuma apstākļos

Lai arī Rīgas domē ir politiskā krīze, normāls darbs iespējams arī mazākuma apstākļos, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” atzina Rīgas mērs Dainis Turlais (GKR).

Pēc viņa sacītā, Rīgas domē pašlaik ir varas krīze, kad valdošajai koalīcijai nav balsu vairākuma, bet tā arī nav sašķēlusies – no partija “Saskaņa” frakcijas izslēgti četri deputāti. Balsu vairākuma gan neesot arī opozīcijai.

“Tātad acīmredzams fakts, ka ne opozīcija ar savām balsīm var lemt vai pat sasaukt domes sēdes, tāpat arī pozīcija ar 29 balsīm nevar pieņemt lēmumus, sasaukt sēdes,” norādīja Turlais.

Vienlaikus viņš pauda, ka ir iespējams normāls Rīgas domes darbs. “Mazākuma valdība, mazākuma valdīšana vienmēr piespiež rēķināties arī ar opozīciju, meklēt atbalstu. Mana politiskā pieredze saka – ir jāvar un jāprot meklēt kompromisus,” izteicās Turlais.

Taujāts par opozīcijas rosināto neuzticības balsojumu viņam, Turalis pauda, kas tas esot mēģinājums pārbaudīt reālo spēku samēru. Viņš šo balsojumu solīja organizēt kā pirmo jautājumu tuvākajā domes sēdē – 20.jūnijā.

Runājot par ārkārtas vēlēšanu iespēju, Turlais pauda viedokli, ka tās nebūtu labākais risinājums, un pašreizējā valdošā koalīcija nebūšot tā, kas nāks ar iniciatīvu šādas vēlēšanas sarīkot.

Kā zināms, maija beigās Rīgas domes deputāti par jauno domes priekšsēdētāju ievēlēja Daini Turlo. Viņa kandidatūru pilsētas mēra amatam sēdes laikā oficiāli izvirzīja iepriekšējais domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs.

Foto: F64