OIK parlamentārās izmeklēšanas komisijā strādās arī Ašeradens. Vai interešu konflikts?

Saeima ceturtdien, 6. jūnijā, apstiprināja obligātā iepirkuma komponentes (OIK) parlamentārās izmeklēšanas komisijas sastāvu, kurā darbosies arī bijušais ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens (JV), kas izraisījis atsevišķu politiķu sašutumu.

Kā zināms, Saeimas deputāti maija beigās vienprātīgi atbalstīja 34 parlamentāriešu parakstītu pieprasījumu par parlamentārās izmeklēšanas komisijas izveidi, lai vērtētu dažādus ar obligātā iepirkuma komponentes ieviešanu saistītus aspektus.

Šodien Saeima darbam komisijā apstiprināja Mārtiņu Šteinu (AP), Romānu Naudiņu (Nacionālā apvienība), Viktoru Valaini (Zaļo un Zemnieku savienība), Ivaru Zariņu (“Saskaņa”), Sandi Riekstiņu (Jaunā konservatīvā partija), Ievu Krapāni (“KPV LV”), kā arī Ašeradenu.

Pret Ašeradenu darbam komisijā iestājās bijušie “KPV LV” Saeimas frakcijas deputāti Linda Liepiņa un Aldis Gobzems, norādot uz iespējamu Ašeradena interešu konfliktu, ņemot vērā, ka viņš iepriekš darbojās ekonomikas ministra amatā un vadījis Ekonomikas ministriju (EM), kas ir atbildīga par OIK.

“Arvilam Ašeradenam, darbojoties parlamentārās izmeklēšanas komisijā, automātiski jau pēc būtības rodas interešu konflikts, jo Arvils Ašeradens ir bijis ekonomikas ministrs un bijis tieši atbildīgs par jautājumu, kas saistīts ar OIK. Tātad parlamentārās izmeklēšanas komisijas uzdevums ir noskaidrot atbildīgos, un potenciāli viens no atbildīgajiem OIK neatcelšanā var būt arī Arvils Ašeradens,” uzsvēra Gobzems.

“Es neesmu vairījies paust skepsi par parlamentāro izmeklēšanas komisiju lietderību, un kā viņas tiek izveidotas, taču, manuprāt, šī komisija jau nu sit visus rekordus jau pie savas izveidošanas. Tas ir acīmredzami. Viens cilvēks ir acīm redzamu interešu konfliktu, savukārt tie cilvēki, kuri iniciēja šo komisijas izveidi, kuri gatavoja darba uzdevumu un kuru partija saviem vēlētājiem uz vēlēšanām bija solījusi, kā viņa cīnīsies ar to visu, viņa uz šo parlamentārās izmeklēšanas komisiju vispār nevirza šos cilvēkus, bet virza cilvēku, kuram ar šo stāstu nav bijis nekāda sakara, un es pieņemu, nav nekādas kompetences. Tāpēc es aicinātu KPV partiju tagad nākt šeit no tribīnes un pamatot, kāpēc jūs tā esat rīkojušies. Vai jūs esat izlēmuši, ka jūs tomēr izdevīgāk nepildīt savus vēlētājiem dotos solījumus, vai jūs esat sapratuši, ka, iespējams, tas ir atkal, kā jauns politisks rūpals, vienkārši vienas partijas ir padzītas malā. Kamēr jūs nebijāt pie šī politiskā rūpala, jūs runājat – jā, to vajadzētu izbeigt. Tagad, kad jūs esat tikuši klāt pie viņa, kad jūs esat atbildīgi par to, kāds viņš izskatīsies, jūs pēkšņi esat sapratuši, ka labāk neko nevajag izmeklēt, labāk turpināsim piesegt šo afēru,” no Saeimas tribīnes sacīja Zariņš.

Komisijas sastāvs atbalstīts, 88 deputātiem balsojot par un trijiem pret.

Foto: Saeimas kanceleja