Saeima atbalsta izmaiņas Privatizācijas aģentūras darbībā

Saeima ceturtdien, 6.jūnijā, galīgajā lasījumā atbalstīja vairākus likumprojektus, ar kuriem deleģēs Ministru kabineta noteikumu izstrādi par potenciālām izmaiņām VAS “Privatizācijas aģentūra” darbībā.

“Laika gaitā Privatizācijas aģentūras veiktās funkcijas ir mainījušās – valsts īpašuma objektu privatizācijas procesu organizēšana un veikšana vairs nav vienīgais tai uzdotais uzdevums. Šobrīd aģentūra veic arī citas funkcijas, piemēram, dzīvokļu īpašumu un valsts kapitāla daļu atsavināšanu, zemes izpirkuma līgumu administrēšanu. Ņemot vērā, ka privatizācijas process tuvojas noslēguma stadijai un aktīvo sertifikātu skaits mērāms ap 2,5 procentiem, ir būtiski aģentūras darbībā veikt izmaiņas, kas ļautu optimizēt izmaksas,” iepriekš skaidroja par likumprojekta virzību Saeimā atbildīgās Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšsēdētājs Jānis Vitenbergs.

Likums turpmāk regulēs tikai valsts īpašumu privatizācijas kārtību un attiecīgi valsts īpašumu privatizācijas institūcijas tiesības, pienākumus un finansēšanas kārtību, nevis Privatizācijas aģentūras kā valsts akciju sabiedrības darbību un pārvaldību.

Tautsaimniecības komisijas priekšsēdētājs informēja, ka Ekonomikas ministrijai līdz 30. novembrim jāizstrādā Ministru kabineta noteikumi, kas precizētu turpmāko Privatizācijas aģentūras darbības virzienu, domājot par iestādes optimizāciju.

Foto: F64