Reizniece-Ozola: Algu pieaugumam valsts budžeta naudas var nepietikt

Skolotājiem, mediķiem, tiesnešiem, prokuroriem un tiesu sistēmas darbiniekiem valdības solījumi palielināt algas var arī netikt izpildīti, atzinusi finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS).

Lai algu pieaugumu nodrošinātu, valsts budžetā papildus nepieciešami vairāk nekā 143 miljoni eiro. Kā intervijā LTV atzīst Reizniece-Ozola, papildu līdzekļu valsts budžetā nav un tēriņus var nākties pat samazināt.

Pēc ministres sacītā, šobrīd nevar būt runa par 150, 200 vai simtiem miljonu eiro. Vienlaikus viņa norāda, ka solījumi, kas ir doti no valdības, ir doti tādi, ka jebkurš pieprasījums tiks izvērtēts atkarībā no budžeta iespējām.

“Ja budžets neļaus to darīt, proti, mēs šo naudu nebūsim vēl nopelnījuši, tad attiecīgi jāgaida brīdis, kad varēs atļauties tālāk palielināt atlīdzību,” izteicās Reizniece-Ozola.

Ministre arī norādīja, ka palielināt, piemēram, budžeta deficītu, lai algas palielinātu, nevarēs. “Protams, šobrīd, kad ir salīdzinoši labi laiki ekonomikā, ir pieprasījums, bet tas, kas arī jāsaprot, ka mēs negribam atkārtot trekno gadu pieredzi 2008. un 2009. gadā, kad visiem tika dalīti algu pieaugumi pa labi, pa kreisi, kad mēs nonācām pie smagas krīzes un izdevumi bija jāsamazina,” intervijā LTV sacīja ministre.

Sarunas par valsts budžetu turpināšoties rudenī, kad būs zināmas makroekonomiskās prognozes un arī Eiropas Komisijas slēdziens.

Kā zināms, vislielākā summa vajadzīga ārstniecības personu algu palielināšanai – 103,6 miljoni eiro, Tieslietu ministrija prokuroru, tiesnešu un tiesu sistēmas darbinieku algām prasa 30,6 miljonus, savukārt Izglītības ministrija – deviņus.

Foto: Finanšu ministrija