Prezidents: jārada motivācijas shēmas, lai uzlabotu valsts pārvaldi

Prezidents: jārada motivācijas shēmas, lai uzlabotu valsts pārvaldi

Valsts prezidents Andris Bērziņš uzskata, ka nepieciešams radīt motivācijas shēmas, lai uzlabotu valsts pārvaldes darbu.

Prezidents, atbildot uz žurnālistu jautājumu par prēmiju izmaksām valsts pārvaldē, sacīja, šīs jautājums jāskata kopumā. «Cik es saprotu, no nākamā gada prēmijas varēs izmaksāt valsts kapitālsabiedrībās. Šī sistēma jāskata kopumā. Ir jārada motivācijas shēmas, lai uzlabotu valsts pārvaldi. Tas ir viens no paņēmieniem,» – tā prezidents.

Bērziņš gan vienlaikus uzsvēra, ka jautājums par prēmijām ir cieši saistīts ar to, kā pildīsies valsts budžets un attīstīsies situācija valstī, raksta Apollo.lv.

Savukārt Dombrovskis akcentēja, ka ir aicinājis Finanšu ministriju (FM) vērtēt, kāds būs kapitālsabiedrībās maksājamo prēmiju maksimālais apjoms un pēc kādiem kritērijiem tās tiks izmaksātas. Šīs situācijas dēļ valsts budžeta izdevumi nepalielināsies, ziņo LETA.

Jau ziņots, ka no 2012.gada beidzas iepriekš valdības noteiktais prēmiju izmaksu aizliegums valsts kapitālsabiedrībās, 27.decembra valdības sēdē atzina FM pārstāvji. Iepriekš budžeta taupības nolūkos šāds ierobežojums tika noteikts uz diviem gadiem – 2010. un 2011.gadu.