LPS vadītājs par novadu reformu: Latvija nevar atļauties zaudēt demokrātiju

Administratīvi teritoriālās reformas projektā ir daudz neloģismu, intervijā TV3 raidījumam “900 sekundes” sacīja Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) priekšsēdis Gints Kaminskis (LZS).

Aicinot Saeimas deputātus ieklausīties iedzīvotājos, Kaminskis norādīja, ka lielais skaits cilvēku, kas ceturtdien piedalījās protesta akcijās pret iecerēto administratīvi teritoriālo reformu, liek apšaubīt reformas izstrādes kvalitāti. “Savādāk kāda jēga ir būt ievēlētam par Saeimas deputātu? Ir jāstrādā savu iedzīvotāju labā,” uzsvēra LPS priekšsēdis.

“Jaunā pašvaldību likuma izstrādē LPS sākotnējā posmā nav piedalījusies, apšaubāma ir jauna likuma izstrādes nepieciešamība vispār,” norādīja Kaminskis.

Pēc viņa sacītā, novadu reformas projektā ir daudz neloģismu.

“Latvija nevar atļauties zaudēt demokrātiju, izstrādājot apšaubāmas kvalitātes normatīvos aktus,” uzsvēra LPS vadītājs.

Viņš gan atturējās komentēt Zaļo un zemnieku savienības vadītāja Edgara Tavara izteikumus par to, ka “Attīstībai/Par” pārstāvētā ministra virzītā reģionālā reforma varētu būt kļuvusi par koalīcijas iekšējā politiskā tirgus preci, kas iemainīta pret Jaunās konservatīvās partijas vēlmi grozīt ģenerālprokurora izraudzīšanās kārtību.

Kā ziņots, Saeima ceturtdien sāka otrajā lasījumā skatīt administratīvi teritoriālās reformas likumprojektu.

Vakar protesta braucienā piedalījās apmēram 400 lauksaimniecības, mežsaimniecības smagās tehnikas vienību, kas pārvietosies pa autoceļiem, šķērsojot 20 novadus un divas pilsētas. Kopā plānoti 15 braucienu maršruti.

Foto: F64