Krievija uzliek veto ANO rezolūcijai par Sīrijas ķīmisko uzbrukumu izmeklēšanu

Krievija izmantojusi veto tiesības ANO Drošības padomē, lai bloķētu ANO vadītas izmeklēšanas pagarināšanu, kurā tiek noskaidroti ķīmisko uzbrukumu rīkotāji Sīrijā.

Šī nav pirmā reize, kad Krievija izmantojusi savas veto tiesības, lai neļautu Drošības padomei rīkoties pret Krievijas sabiedroto Sīriju. Jau oktobra beigās Krievijas diplomāti bloķēja ASV izstrādāto ANO rezolūcijas projektu par mandāta pagarināšanu ķīmisko uzbrukumu izmeklēšanas komisijai Sīrijā.

Eksperti norāda, ka šāda Krievijas diplomātu rīcība nav pārsteigums, jo tā sniedz visa veida atbalstu oficiālajai Damaskai. Savukārt mēreni noskaņotie nemiernieki, ASV un Turcija uzskata, ka ķīmiskos ieročus pielieto Sīrijas prezidenta Bašara al Asada valdības spēki.

Ceturtdienas balsojumā 11 no 15 Drošības padomes dalībvalstīm balsojumā atbalstīja ASV izstrādāto rezolūcijas projektu, Krievija un Bolīvija balsoja pret to, bet Ēģipte un Ķīna atturējās.

ASV vēstniece ANO Nikija Heilija norādīja, ka Krievija ar savu balsojumu ir grāvusi iespēju novērst ķīmiskos uzbrukumus nākotnē.

Jau vēstīts, ka 4. aprīlī Sīrijas gaisa spēki veikuši uzbrukumus nemiernieku pozīcijām Idlibas provinces Hān Šeihūnas pilsētā, kuros tika izmantoti ķīmiskie ieroči.

Uzbrukumā gāja bojā vairāk nekā 80 civiliedzīvotāju, tai skaitā vismaz 30 bērni, un tika ievainoti vēl vairāki simti cilvēku.

Foto:kurdishstruggle/https://www.flickr.com/photos/kurdishstruggle//https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/