Krievija neatcels Turcijas pārtikas embargo, jo tas kaitēs vietējiem ražotājiem

Krievijas lauksaimniecības ministrs Aleksandrs Tkačevs paziņojis, ka Krievija neapsver pārtikas embargo atcelšanu Turcijai. Pēc viņa teiktā, valdība vēl neizskata šo jautājumu, jo embargo atcelšana varētu nopietni kaitēt iekšzemes ražošanai.

Krievijas lauksaimniecības ministrs apliecināja iepriekš pausto, proti, ka Maskava neplāno atcelt ierobežojumus Turcijas pārtikas importam. “Mēs neplānojam to darīt tuvākajā nākotnē,” žurnālistiem paziņoja ministrs.

Tkačevs skaidro, ka Krievija nedomā atvērt savu tirgu tik ātri Turcijas pārtikai: “Turcijai ir savas konkurētspējīgas priekšrocības. Bet runājot par pārtiku, īpaši dārzeņiem, mēs nesteidzamies to darīt, jo simtiem ražotāju mūsu valstī ticēja un dzirdēja valdības aicinājumu piesātināt mūsu tirgu ar mūsu pašu produktiem,” sacīja ministrs.

Saskaņā ar Tkačeva sacīto, šodien dārzeņu deficīts ir aptuveni 1,5 miljoni tonnu, kas aizvien tiek iepirkti no ārzemēm, bet arī tos varētu aizstāt vietējie ražotāji.

Pašlaik aizliegums, kas stājās spēkā no 1.janvāra, attiecas uz tādiem Turcijas produktiem kā tomāti, gurķi, ziedkāposti, brokoļi, sīpoli, vīnogas, apelsīni, mandarīni, āboli, bumbieri, aprikozes, persiki un nektarīni, plūmes, meža zemenes un zemenes, kā arī saldētiem mājputnu produktiem, svaigām krustnagliņām un sāli.

Foto:PublicDomainArchive/https://pixabay.com/en/users/PublicDomainArchive-262011//https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/