Kariņš: Latvija ir labā finansiālā stāvoklī

Ja krīzes sākumā “tīrā naudā” Valsts kasē bija viens miljards eiro, tad jau vakar summa palielinājusies līdz 2,6 miljardiem eiro, šorīt intervijā LTV raidījumam “Rīta Panorāma” sacīja premjers Krišjānis Kariņš (JV), norādot, ka Latvija ir labā finansiālā stāvoklī.

“Ja mēs uzturam pašdisciplīnu, ko esam lieliski uzrādījuši līdz šim, mēs šo pārvarēsim. Ir cerīgi, bet atslābt mēs vēl nevaram. Slimība pasaulē un Eiropā vēl plosās, joprojām nav arī vakcīnas, līdz ar to mēs vēl esam diezgan bīstamā situācijā,” skaidroja Kariņš.

Pēc viņa sacītā, ja cilvēki valstī noteiktos ierobežojumus neievēros, pasākumi varētu tikt pastiprināti: “Mēs esam pieņēmuši bargākus sodus. Policija strādā diezgan aktīvi. Mums top rīki, kā varēsim elektroniski kontrolēt, kur cilvēks bijis, ar kādiem cilvēkiem bijis kontaktā,” teica premjers.

Runājot par krīzes ekonomiskajām sekām, Kariņš pauda, ka Latvija ir labā finansiālā stāvoklī:”Ja salīdzinām ar citām Eiropas valstīm, mums ir vairāk nekā 10% no kopprodukta naudā vai finanšu instrumentos, kurus mēs varēsim izmantot, lai stimulētu mūsu ekonomiku. Vairums valstu nav tādā situācijā, mēs šajā krīzē finansiāli esam ļoti labi situēti.”

Kā zināms, Covid-19 pandēmijas dēļ Latvijā izsludinātā ārkārtējā situācija pagarināta līdz 12. maijam, otrdien lēma Ministru kabinets.

Foto: Valsts kanceleja