Kariņš: Atklātas prezidenta vēlēšanas rādīs, vai politiķi pildīs savus solījumus

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) opozīcijas soli – izvirzīt savus Valsts prezidenta amata kandidātus nodēvējis par mēģinājumu “iegriezt” valdībai.

Šorīt intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” Kariņš atzina, ka šobrīd neredz nevienu iemeslu, kāpēc koalīcijas virzītais Eiropas Savienības Tiesas tiesnesis Egils Levits nevarētu kļūt par nākamo Valsts prezidentu.

Viņš uzsvēra, ka Valsts prezidenta vēlēšanas būs atklātas, līdz ar to ikviens varēs redzēt, kā katrs Saeimas deputāts ir balsojis un vai solījumi atbalstīt konkrēto kandidātu ir pildīti. “Nu tad redzēsim, vai viņi šo solījumu pilda, bet es šobrīd neredzu nevienu iemeslu, kāpēc lai tā nebūtu,” piebilda Kariņš.

Runājot par opozīcijas kandidātu pieteikšanu, Kariņš norādīja, ka “tāds ir opozīcijas uzdevums – mēģināt ar visiem iespējamajiem paņēmieniem “iegriezt” valdībai. Pēc premjera sacītā, Valsts prezidenta vēlēšanas ir tikai kārtējā iespēja to izdarīt.

Kā zināms, pēc izmaiņām Satversmē Valsts prezidents tiks ievēlēts atklātā balsojumā.

Koalīcijas politiķi oficiāli Valsts prezidenta amatam izvirzījuši Eiropas Savienības tiesas tiesneša Egila Levita kandidatūru.

Foto: Valsts kanceleja