Ģirģens: Nākamajam policijas priekšniekam jābūt spējai stratēģiski plānot nākotnes procesus

Uz Valsts policijas priekšnieka amatu jārīko atklāts konkurss, lai arī sabiedrība redzētu, kādas prasības ir izvirzītas policijas šefam, piektdien intervijā Latvijas Radio norādīja iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV).

Ministrs intervijā atturējās nosaukt kādu konkrētu kandidātu Valsts policijas priekšnieka amatam, vienlaikus norādot, ka viņam ir skaidras prasības, kādam ir jābūt nākamajam Valsts policijas vadītajam.

Pēc viņa sacītā, nākamajam policijas priekšniekam jābūt spējai stratēģiski plānot nākotnes procesus, operatīvi pieņemt lēmumus, kā arī iedziļināties detaļās. “Mums daudzi cilvēki Latvijā peld pa straumi, bet ir nepieciešamas iedziļināties detaļās,” uzsvēra Ģirģens.

Ģirģens arī stāstīja, ka viņam ir svarīgi, lai policija attīstītos kopumā, jo policijā ir dažādas gadiem neatrisinātas problēmas, piemēram, dublējas funkcijas, ir neefektīva cilvēkresursu pārvaldība, arī valsts līdzekļi ne vienmēr tiek izmantoti lietderīgi, izmeklēšanas kvalitāte klibo, ir robi izglītībā, ir iepirkumu problēmas, arī personāls nav apmierināts. “Ja skatāmies uz fasādi, varam teikt, ka mūs viss apmierina, bet ir problēmas, kas ir jārisina,” uzsvēra ministrs.

Tāpat iekšlietu ministrs jauno Valsts policijas vadītāju vēlas izraudzīties atklātā konkursā, lai arī sabiedrība redzētu, kādas prasības ir izvirzītas policijas šefam. “Mana vīzija ir atklāts konkurss, lai sabiedrība arī redzētu un novērtētu, kādas prasības tiek izvirzītas,” uzsvēra Ģirģens.

Jau vēstīts, ka šā gada februārī Ķuzis atstās VP priekšnieka amatu.

Pēc gandrīz 40 gadu ilga dienesta Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis pieņēmis lēmumu atstāt dienestu ar šā gada 10. februāri.

“Pēdējos gados esam paveikuši milzīgu darbu pie policijas nākotnes veidošanas un mana pārliecība – jaunā policija ir jāveido jaunajam policijas priekšniekam! Un arī manā dzīvē ir pienācis laiks aizvērt šo, man ļoti nozīmīgo lapaspusi, lai varētu atvērt jaunu,” atzina Ķuzis.

Kā zināms, iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV) jau pērn oktobrī paziņoja, ka izvērtēs Ķuža atrašanos amatā saskaņā ar virzību Latgalē aizturēto policistu lietā un noskaņojumu policijas darbinieku vidū.

Foto: Valsts kanceleja