Eksperts: ES Kanādas stila tirdzniecības līgums Lielbritānijai piedāvātu vairāk

Eiropas Savienība (ES) Lielbritānijai piedāvā darījumu, kas varētu būt daudz labāks nekā Kanādas visaptverošais ekonomikas un tirdzniecības nolīgums (CETA), bet ir neiespējami nodrošināt nesatricināmu tirdzniecību pēc “Brexit”, uzskata bijušais ES Padomes tiesnesis Žans Klods Piris.

Eksperts paziņojis, ka Eiropas Savienība varētu Lielbritānijai piedāvāt Kanādas stila brīvās tirdzniecības līgumu, taču daudz labāku.

Bijušais ES Padomes tiesnesis uzsvēra, ka ES var nodrošināt labākus tirdzniecības noteikumus Lielbritānijai, un esot gatava to darīt. Tajā pašā laikā Piris uzsvēra, ka būtu neiespējami nodrošināt nesatricināmu tirdzniecību pēc “Brexit”.

Viņš atbalstīja ideju par Kanādas stila “Brexit” darījumu, un teica, ka ES šajā ziņā varētu piedāvāt daudz vairāk nekā pašreizējais nolīgums. “Viņi dodas uz muitas savienību, kas atšķiras no brīvās tirdzniecības, jo viņiem ir vienādi ES tarifi visās pasaules valstīs,” skaidroja eksperts.

Arī bijušais “Brexit” sekretārs Deivids Deiviss aicinājis Lielbritāniju pieņem Kanādas stila līgumu ar ES. Saskaņā ar to, Lielbritānija maksātu tarifus par precēm un pakalpojumiem, kurus tā tirgoja ar ES, bet par zemāku cenu.

Lielbritānijas norādījusi, ka Kanādas stila darījums neatrisina problēmu, kā izvairīties no “stingras robežas” izveidošanas starp Ziemeļīriju un ES kaimiņu Īriju.

Foto: Shutterstock