Ekonomikas ministrija marta beigās valdībā iesniegs plānu par OIK likvidēšanu

Ekonomikas ministrija (EM) ir sagatavojusi grozījumus Elektroenerģijas tirgus likumā obligātā iepirkuma komponentes (OIK) atcelšanai un marta beigās to iesniegs Ministru kabinetā (MK), Saeimas tautasaimniecības, agrārās, vides un reģionālās attīstības komisijā apliecināja ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro (KPV LV).

Sēdes laikā deputāti uzklausīja ekonomikas ministra Ralfa Nemiro ziņojumu par izpildes gaitu Saeimas lēmumam par OIK atcelšanu.

Kā norādīja komisijas vadītājs Jānis Vitenbergs, šādas tikšanās ar ekonomikas ministru plānotas arī turpmāk, paredzot, ka diskusijas par atcelšanas lēmuma izpildi būs spraigas. Tāpat komisijas deputāti vēlējās uzzināt OIK atcelšanas juridiskā izvērtējuma veikšanas gaitu, kā arī datumu, kad komisija ar to varētu iepazīties.

Līdz šim komisija ir piedalījusies arī ministrijas organizētajā darba grupā, kas iezīmējusi viedokļu dažādību OIK atcelšanas jautājumā. Vitenbergs akcentē, ka par spīti atšķirīgajiem uzskatiem, diskusijās iesaistītajām pusēm ir jāspēj vienoties kopīga mērķa izpildei.

Ekonomikas ministrs komisijas deputātus informēja, ka ministrija ir sagatavojusi grozījumus Elektroenerģijas tirgus likumā, kas paredz OIK maksājuma atcelšanu. Pašlaik ministrija apkopo arī informāciju par lēmuma potenciālo ietekmi uz tautsaimniecību, lauksaimniecību, siltuma tarifiem, kā arī lēmuma pieņemšanas juridiskajiem aspektiem.

Jau ziņots, ka Saeima šā gada 10.janvārī uzdeva EM atcelt OIK ar šā gada 31.martu. Tomēr EM atzina, ka, lai izpildītu minēto uzdevumu, nepieciešams juridiskais izvērtējums.