VID lūdzis atmaksāt dīkstāves pabalstus par apmēram 4000 darbinieku

Valsts ieņēmuma dienests (VID) lūdzis atmaksāt dīkstāves pabalstus par apmēram 4000 darbinieku, šorīt intervijā LTV raidījumam “Rīta Panorāma” sacīja dienesta ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme.

“Mēs lēšam, ka apmēram 4000 darbinieku [ir pieprasīts atmaksāt dīkstāves pabalstu], tur ir dažādi apstākļi. Bet jāatceras, ka ieņēmumu dienests uzsāka divu nedēļu laikā šo projektu, tādēļ ir sāpīgi lasīt to, ka ir augstprātīga un izsmejoša attieksme pret šo lūgumu, ja tomēr tās kļūdas ir bijušas,” sacīja Jaunzeme.

“Būtu tikai godīgi nevis izsmiet mūsu vēlmes, bet tiešām, ja tā ir bijis, esi tik laipns… nākamreiz tāda uzticība vairs nebūs, būs jāskatās vēl skarbāk. [..] Tas bija laiks, kad mēs centāmies visu izdarīt maksimāli ātri, un es vēlētos, lai uzņēmēji ir tik laipni un atskaita atpakaļ. Novērtēsim to, cik ātri valsts palīdzēja, lai mums nebūtu jāiet ar piespiedu piedziņu, jo mēs būsim spiesti to darīt, jo nevarēsim atstāt šo situāciju tādu,” sacīja VID vadītāja.

Viņa norādīja, ka atmaksājamā summa nav liela salīdzinājumā ar kopumā izmaksātajiem 50 miljoniem eiro. “Tā nav ļoti liela summa uz izmaksāto 50 miljonu eiro fona. Tas vairāk ir attieksmes jautājums,” sacīja VID vadītāja.

VID informācija liecina, ka dīkstāves pabalstos izmaksāti 53,6 miljoni eiro vairāk nekā 55 000 darbinieku. Kopumā izmaksāti vairāk nekā 133 500 dīkstāves pabalstu.