Valdības un Krīzes vadības padomes kopsēdē spriedīs par epidemioloģisko situāciju valstī

Šodien, 17. novembrī, notiks kārtējā valdības un Krīzes vadības padomes kopsēde, kurā pārrunās aktuālo epidemioloģisko situāciju valstī. Valdības un Krīzes vadības kopsēdē varētu tikt pārrunāts jautājums par pilnīgu pāreju uz attālinātajām mācībām.

Veselības ministre Ilze Viņķele (AP) pirmdien LTV raidījumā “Rīta panorāma” atzina, ka, turpinoties Covid-19 gadījumu pieaugumam, varētu tikt noteikts, ka ārpus mājas nedrīkstētu atrasties bez nopietna iemesla.

“Ja cilvēki nepietiekami ievēros Covid-19 ierobežojumus un saslimstība ar Covid-19 nemazināsies, var nākties lemt par vēl stingrākiem ierobežojumiem veikaliem un pilnīgu pāreju uz attālinātām mācībām,” sacīja ministre.

Viņa arī neizslēdza striktākus pulcēšanās ierobežojumus – cilvēki nedrīkstētu atrasties ārpus mājām bez nopietna pamatojuma.

“Nedēļu pirms [ārkārtējās situācijas] termiņa beigām mums ir jāpieņem lēmums un jāinformē sabiedrība par to, vai tas tiek pagarināts. Ja būs tā, kā bija šajās brīvdienās, nav izslēgts, ka ierobežojumi varētu pat tikt papildināti. [..] Es zinu, ka premjers ir gatavs lēmumam noteikt visu izglītību skolās attālināti, bet par to diskusēsim. Tas, kas vēl paliek striktākam regulējumam, skolas, veikali – disciplinēties paši, un vēl daudz striktāki pulcēšanās ierobežojumi, kā, piemēram, Austrijā, kas no otrdienas ievieš tādu cietu “lockdown”, kad cilvēki nevar atrasties ārpus mājām bez nopietna pamata,” sacīja ministre.

Tikmēr Ministru prezidents Krišjānis Kariņš ar rezolūciju uzdevis Veselības ministrijai izstrādāt vakcīnas pieejamības plānu pret vīrusa SARS-CoV-2 izraisīto slimību Covid-19. Tas nepieciešams, lai atbildīgā nozare būtu gatava īsā laikā pēc vakcīnas iegūšanas nodrošināt prioritāro grupu vakcinēšanu un informēt plašāku sabiedrību par vakcīnas pieejamību.

Ministru prezidents rezolūcijā uzsver, ka vakcīnas pieejamības plānā nepieciešams aptvert tādus aspektus, kā vakcīnas iegāde, transportēšana, uzglabāšana un sadale starp veselības aprūpes iestādēm efektīvai iedzīvotāju vakcinēšanas īstenošanai.

Foto: Valsts kanceleja