Valdība skatīs Veselības ministrijas plānu psihiskās veselības aprūpei

Ministru kabinets otrdien, 18. jūnijā, lems par atbalstu psihiskās veselības pakalpojumu uzlabošanas plānam. Tas ir divu gadu plāns, ko izstrādājusi Veselības ministrija. Tam paredzēts atvēlēt papildus 6 miljonus eiro, bet nākamajā gadā – 23 miljonus eiro.

Veselības ministre Ilze Viņķele šodien, 18.jūnijā, plkst.14:30 preses konferencē Ministru kabinetā prezentēs jaunās psihiskās veselības aprūpes pakalpojumu iniciatīvas, lai attīstītu un modernizētu valsts psihiskās veselības aprūpes pakalpojumus.

Viņķele žurnālistiem atklāj, ka jaunais plāns piedāvās cilvēkiem ar psihiskas dabas problēmām ne vien medikamentozo terapiju slimnīcās, bet dos iespēju arī dienas stacionāros saņemt veselas komandas atbalstu, kurā būs ne tikai ārsts psihiatrs, bet arī psihologs, mākslas terapeits, fizioterapeits.

Tāpat paredzēts apmācīt ģimenes ārstu, lai atpazītu psihiskās slimības un samazinātu depresijas un pašnāvības riskus jauniešiem.

Jaunajās iniciatīvās ir palielinātas zāļu kompensācijas, pie ģimenes ārstiem ieviesti bērnu psihiskās attīstības skrīningi vecumā no pusotra līdz 5 gadiem, un paredzēta ģimenes ārstu apmācība, lai cilvēki, saskaroties ar psihiskās veselības sarežģījumiem savlaicīgi saņemtu profesionālu palīdzību.

Foto: Valsts kanceleja