Kariņš: Igaunijas lēmums neatstāj Latvijai izvēli – vasarā jāmazina alkohola akcīze

Latvijas lēmums par akcīzes nodokļa samazināšanu alkoholam ir pašsaprotama atbilde Igaunijas politikai, šorīt intervijā LTV raidījumam “Rīta Panorāma” norādīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Pēc viņa sacītā, pēc Igaunijas lēmuma par 25% samazināt akcīzes nodokli alkoholam, Latvijai nekas cits neatliek kā samazināt likmes. Vienlaikus viņš atzina, ka vasaras periodā šādu lēmumu ātri būs pagrūti pieņemt.

“Latvija nevēlas kļūt par lētā alkohola valsti un plānoja pakāpeniski nodokli palielināt, taču Igaunija rīkojās pēkšņi, tāpēc Latvijai nekas cits neatliek – jāsamazina akcīze,” skaidroja premjers.

“Vēl vakar man bija telefonsaruna ar Igaunijas premjeru Jiri Ratasu un pārrunāju jautājumu par tik strauju akcīzes nodokļa samazinājumu, bet pie sīkākas skaidrības tiksim ceturtdien un piektdien, kad Briselē man būs tikšanās ar Igaunijas kolēģi,” stāstīja Kariņš.

Ņemot vērā, ka ar 2019. gada 1. martu Latvijā tika palielinātas akcīzes nodokļa likmes vīnam, raudzētiem dzērieniem (virs 6%) un starpproduktiem (līdz 15%) par 100 litriem no 92 eiro uz 101 eiro, starpproduktiem (virs 15% un līdz 22%) par 100 litriem no 150 eiro uz 168 eiro, spirtam un pārējiem alkoholiskajiem dzērieniem par 100 litriem absolūtā spirta no 1670 eiro uz 1840 eiro un alum (par katru absolūtā spirta tilpumprocentu) par 100 litriem no 6,8 eiro uz 7,4 eiro, tagad Latvijai būtu jāatgriežas pie “janvāra līmeņa”.

Jau ziņots, ka politiķi turpināja diskusijas par iespējamu akcīzes nodokļa samazināšanu alkoholam, reaģējot uz kaimiņvalsts Igaunijas lēmumu to samazināt.

Foto: Pixabay