Pēc PVN likmes samazināšanas zudusi interese jebkuru produktu pataisīt par Latvijas produktu

Pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmes samazināšana Latvijai raksturīgajiem augļiem un dārzeņiem mazinājusi tirgotāju vēlmi maldināt pircējus par produktu izcelsmes valsti, šorīt intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” atzina Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) ģenerāldirektors Māris Balodis.

“Kopš samazināta PVN likme augļiem un dārzeņiem interese jebkuru produktu pataisīt par Latvijas produktu ir mazinājusies,” teica Balodis.

Taja pašā, lai arī viltotu datu par produktu izcelsmes valsti ir daudz mazāk, PVD joprojām konstatē gadījumus, kad piedāvātajiem produktiem nav nekādu pavaddokumentu, kā arī nav zināma to izcelsme.

Kā zināms, no 1. janvāra spēkā stājusies pazeminātās pievienotās vērtības nodokļa likmes ieviešana svaigiem augļiem, ogām un dārzeņiem.

Grozījumi paredz ieviest pievienotās vērtības nodokļa samazināto 5 procentu likmi Latvijai raksturīgiem svaigiem augļiem, ogām, dārzeņiem un kartupeļiem, tostarp mazgātiem, mizotiem, lobītiem, grieztiem un fasētiem, bet ne termiski vai kā citādi apstrādātiem, piemēram, saldētiem, sālītiem, kaltētiem.

Foto: Pixabay