Starptautiskā valūtas fonda direktors atbalstījis ideju par jaunas rezerves valūtas izveidošanu

Starptautiskā valūtas fonda (SVF) rīkotājdirektors Domeniks Stross – Kāns paziņojis, ka priekšlikums par jaunas rezerves valūtas izveidošanu ASV dolāra vietā, ir pilnībā pamatots un, ka pārrunas šajā jautājumā var notikt jau tuvāko mēnešu laikā, vēsta AFP. „Man liekas, ka diskusijas par jaunas rezerves valūtas izveidi ir pilnībā pamatotas”, – pēc tikšanās ar Francijas parlamenta finanšu komitejas pārstāvjiem, atzīmēja Stross – Kāns.

Iepriekš, ideju par jaunas rezerves valūtas izveidi izteica Ķīna. Valsts Centrālā banka paziņoja par pasaules finanšu sistēmas reformēšanas plānu, kurā kā pasaules vienoto valūtu paredzēts izmantot īpašās aizņemšanās tiesības (SDR) – SVF mākslīgo maksājumu līdzekli.

SDR tika ieviestas 1969. gadā un piesaistītas četrām pasaules valūtām: ASV dolāram, eiro, britu mārciņai un Japānas jēnai. Ķīna piedāvāja paplašināt šo valūtas grozu. Līdz šim līdzīgus priekšlikumus izteica Krievija un Kazahstāna, kuras izteica neapmierinātību ar pārāk lielo atkarību no ASV dolāra. No savas puses ASV prezidents Baraks Obama noraidīja, Ķīnas piedāvāto, jaunas starptautiskas rezerves valūtas veidošanu. Viņš paziņoja, ka dolārs ir kļuvis spēcīgāks un investori uzskata amerikāņu valūtu par pašu stiprāko. Lielbritānijas premjerministrs Gordons Brauns atbalstīja Obamu atzīmējot, ka aprīļa G-20 sanāksmē Ķīnas priekšlikumu ilgi neapspriedīs.

Avots: www.2v.lv