Soross brīdina ES līderus: Eiro glābšanai atlikuši trīs mēneši

Soross brīdina ES līderus: Eiro glābšanai atlikuši trīs mēneši

Miljardieris un filantrops Džordžs Soross brīdina Eiropas līderus, ka to rīcībā ir atlikuši trīs mēneši, lai glābtu eiro, vēstī ārvalstu mediji.

Soross, kurš pērn rudenī jau paziņoja, ka eirozona «novedīs pasauli līdz Lielajai depresijai», tagad paziņojis, ka Eiropas līderi nesaprot krīzes būtību un viņu rīcībā atlikuši vien daži mēneši, lai situāciju vērstu par labu.

Miljardieris nedēļas nogalē paziņoja, ka tieši trīs mēnešus Vācijai un Francijai pietiks naudas, lai glābtu eirozonas vājās valstis, galvenokārt Grieķiju.

Soross uzskata, ka patlaban «pārdzīvojam lūzuma brīdi», jo eirozonas līderi ir devuši atļauju Eiropas Centrālajai bankai «ražot» naudu. «Viņi nezina, kādas tam būs sekas,» norādījis miljardieris.

Vācijai jābūt tai valstij, kas uzņemas atbildību un pieņem radikālus lēmumus, jo jau patlaban Eiropas Savienība (ES) pastāv, vien pateicoties šai valstij.

Soross uzskata: lai kādi politiskie spēki uzvarētu parlamenta vēlēšanās Grieķijā, šī valsts nespēs pildīt pat minimālas Eiropas līderu prasības. Rudenī Grieķijas krīze piedzīvos kulmināciju, kuras sekas būtiski jutīs arī Vācijā, kas savukārt ietekmēs kancleres Angelas Merkeles reitingus, raksta Apollo.lv.

Lai glābtu eiro, Soross uzskata, ka pirmkārt būtu nepieciešams ieviest banku noguldījumu nodrošinājumu, lai apturētu līdzekļu aizplūšanu no tām, kas patlaban tiek piedzīvots vairākās ES valstīs.