Saistībā ar incidentu Kerčas šaurumā ES piemēro sankcijas 8 Krievijas amatpersonas

Eiropas Savienība (ES) noteikusi sankcijas pret astoņiem Krievijas pilsoņiem saistībā ar incidentu Kerčas šaurumā, kurā Krievijas bruņotie spēki sagrāba trīs Ukrainas karakuģus un 24 kara jūrniekus.

Kā zināms, Krievijas robežapsardzes kuteris novembra beigās atklāja uguni uz Ukrainas Jūras spēku kuģu grupu, trāpot diviem nelieliem artilērijas bruņu kuteriem un ievainojot divus ukraiņu jūrniekus, kā arī sagrābjot 24 kara jūrniekus.

“Šī ir stingra atbilde uz Krievijas nepamatoto spēka pielietošanu un nepārtrauktas transatlantiskās vienotības demonstrācija,” paziņoja Eiropas Komisijas (EK) preses sekretāre Maja Kocijančiča, piebilstot, ka līdzīgus soļus spērušas arī ASV un Kanāda.

Sankciju sarakstā iekļauti Federālā Drošības dienesta (FDD) robežsardzes pārstāvji, kā arī arī divi FDD darbinieki Krimā un Krievijas armijas Dienvidu kara apgabala komandieris Aleksandrs Dvorņikovs.

Saskaņā ar sankcijām, astoņiem Krievijas pilsoņiem tiks aizliegts iebraukt savienības teritorijā, kā arī tiks iesaldēti viņu aktīvi.

Foto: Unplash