Lielbritānijas parlaments atbalsta “Brexit” atlikšanu

Lielbritānijas parlaments ceturtdien, 14. martā, ar 210 balsu vairākumu atbalstījis premjerministres Terēzas Mejas priekšlikumu par “Brexit” procesa īslaicīgu atlikšanu.

Britu parlaments “Brexit” vienošanos atbalstīja ar 412 pret 210 balsīm.

Pieņemtais balsojums paredz “Brexit” atlikšanu līdz 30. jūnijam, ja līdz 20. martam parlamentā tiks apstiprināta premjeres Terēzes Mejas panāktā vienošanās ar Briseli par izstāšanos no Eiropas Savienības (ES). Ja šāda vienošanās netiks apstiprināta, “Brexit” atlikšanas perioda garums var tikt mainīts.

Meja parlamentāriešus brīdinājusi, ka gadījumā, ja vienošanās tiks arī trešo reizi noraidīta, var nākties lūgt ilgstošu “Brexit” atlikšanu, kas paredzētu arī Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu rīkošanu Lielbritānijā maija beigās

Vienlaikus britu parlamentārieši noraidīja ierosinājumu sarīkot atkārtotu referendumu. Atkārtota referenduma sarīkošanu atbalstīja tikai 85 deputāti.

Kā zināms, pēc ilgām debatēm trešdien britu parlaments atbalstīja Karolīnas Spelmanes iesniegtus grozījumus, kas paredzēja noteikt, ka Lielbritānija nekādā gadījumā ES nevar atstāt, ja netiks panākta vienošanās.

Pret bezvienošanās “Brexit” ar šādiem grozījumiem nobalsoja 312 deputāti, bet par šādu iespēju bija 308 deputāti.

Foto: Unplash