PVD norāda uz drošas iepirkšanās likumiem, jālasa informācija uz produktu marķējuma

Tuvojoties Lieldienām, Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) aicina atcerēties drošas iepirkšanās likumus, tostarp ir jālasa informāciju uz pārtikas produkta marķējuma par sastāvu un derīguma termiņu.

Dienesta norāda, ka ir jāsaglabā pirkuma čeks, lai, gadījumā, ja produkts ir bojāts, vari to atdot atpakaļ veikalam.

Par olu izcelsmi visvieglāk ir pārliecināties, apskatot kodu uz olas, kas ietver dējējvistu turēšanas metodes kodu: 1 – brīvā turēšana; 2 – dēšana kūtī; 3 – dēšana sprostos; 0 – bioloģiskā ražošana; ražotājvalsts kodu, piemēram, LV – Latvija; LT – Lietuva; EE – Igaunija; FI – Somija; dalībvalsts noteikto olu ražošanas uzņēmuma identifikācijas numuru, skaidro dienests. Olu virsmai ir jābūt tīrai un nebojātai.

Atnesot mājās, olas var uzglabāt vai nu ledusskapī, vai nu ārpus tā – istabas temperatūrā, taču uzglabāšanas temperatūrai jābūt nemainīgai, jo temperatūras svārstības varētu veicināt olu bojāšanos.

Olu derīguma termiņš ir 28 dienas pēc izdēšanas. Vadoties pēc tā, ražotājs uz olu iepakojuma norāda derīguma termiņu, kura ietvaros arī olas jāizlieto.

Krāsojot olas, PVD iesaka izmantot, vai nu jau ierastos augu valsts materiālus, piemēram, sīpolu mizas, vai arī veikalos nopērkamās, Lieldienu olu krāsošanai paredzētās, pārtikas krāsvielas. Krāsojot olas ar tām, jāievēro preces marķējumā norādītā krāsas lietošanas instrukcija.

Foto : James Royal-Lawson / https://www.flickr.com/photos/beantin/ / https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/