NATO karakuģi apmeklēs Rīgu, lai demonstrētu solidaritāti ar Baltijas valstīm

NATO 1.pastāvīgā Jūras spēku grupa (SNMG1) ceturtdien apmeklēs Rīgu, lai demonstrētu alianses solidaritāti un saliedētību ar Baltijas valstīm, informē NATO Spēku integrācijas vienības komandiera padomniece Anda Bergmane.

SNMG 1 vada admirālis Hose Enrike Delgado. Grupu veido no trīs kuģiem: grupas vadošais kuģis Spānijas F100 klases fregate “ESPS ALVARO de BAZAN (F101)”, Lielbritānijas 23.tipa fregate “HMS IRON DUKE (F234)” un Spānijas kaujas apgādes kuģis “ESPS CANTABRIA (A15)”.

Iepriekšējās dienās SNMG1 piedalījās mācībās Baltijas jūrā, sadarbojoties ar reģiona valstu jūras un gaisa spēkiem. Mācības ļāva pilnveidot grupas reaģēšanas spējas un savietojamību ar citām vienībām.

Admirālis Delgado norāda, ka grupas pirmā vizīte Rīgā šogad sniegs SNMG1 iespēju uzsākt sadarbību ar vietējām institūcijām un ļaus kuģu apkalpes komandām izbaudīt vēstures un kultūras iespējas Latvijā. SNMG1 turpinās sekmēt sadarbību un mācību iespējas ar NATO sabiedrotajiem Baltijā.
SNMG1 kuģi būs atvērti un pieejami apmeklētājiem Rīgas Pasažieru ostas kuģu piestātnēs MK-3 un MK-4 šā gada 26.martā, sestdien, no plkst.10.00 līdz plkst.12.00 un no plkst.15.00 līdz plkst.19.00.

Foto : Latvijas armija / https://www.flickr.com/photos/latvijas_armija/ / https://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/2.0/