Nākamajā termiņā Brigmanim LZS jāsagatavo jaunā maiņa

Jau sestdien, 13. aprīlī, Jelgavā notiks ikgadējais Latvijas Zemnieku savienības (LZS) kongress, kurā vairāk nekā 300 biedru piedalīsies partijas vadošo amatpersonu vēlēšanās. Uz LZS priekšsēdētāja amatu kandidē pašreizējais partijas vadītājs Augusts Brigmanis, Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) valdes priekšsēdētājs un LZS priekšsēdētāja vietnieks Armands Krauze, kā arī LZS valdes loceklis Ringolds Arnītis.

Brigmanis, kurš Zaļo un Zemnieku savienībā (ZZS) ietilpstošo Latvijas Zemnieku savienību vada jau no 2000. gada, ir gluži vai vienīgais nopietni vērtētais LZS priekšsēdētāja amata kandidāts. Krauze un Arnītis ir sabiedrībai mazāk zināmi un mazāk pieredzējuši, kas liek domāt, ka Brigmanis varētu vadīt LZS vēl vismaz vienu termiņu. Protams, ja viņa pieredzi un zināšanas par izšķirošu atzīs arī LZS biedri.

“Mana vīzija par LZS nākotni ir sekojoša: es uzskatu, ka LZS ir jāpaliek Zaļo un zemnieku savienībā, jo šauri profesionālu partiju laiks – bez sadarbības plašākā politiskā spektrā – pasaulē ir pagājis. LZS lielākas izredzes gūt panākumus ir sadarbībā ar citiem politiskiem spēkiem, nevis vienai pašai. Negribētos, lai LZS ar aiziešanu no ZZS būtu tāpat kā Anglijai ar Brexit, kur ieguvumu ir mazāk nekā zaudējumu. Otrs – partijā ir izveidojusies liela četrdesmitgadnieku paaudze, kuri nav tikuši ievēlēti, un viņiem nav bijušas iespējas sevi izpaust, jo ievēlēti allaž tiek vieni un tie paši. Pamatota ir arī kritika lauksaimniecības politikas jomā – nevar tikai lobēt lielās zemnieku saimniecības, mazās un vidējās atstājot novārtā. Vēl viens ļoti liels stūrakmens, kas ietekmēs LZS turpmākos panākumus, ir, kā partija pozicionēsies administratīvi – teritoriālās reformas jautājumā. Es uzskatu, ka reformas pašvaldību jomā ir vajadzīgas, bet ir nopietni jāvērtē – kādas,” žurnālistiem atzinis Brigmanis.

Kamēr Krauze un Arnītis nav plaši izklāstījuši savus plānus, skaidrs, ka vislielāko stabilitāti un attīstību partijai, neapšaubāmi, starp šiem trīs kandidātiem varētu nodrošināt tieši Brigmanis – viņam ir gan nepieciešamā pieredze, gan skaidrs skatījums uz paveicamiem darbiem.

Tas, kas Brigmanim ir jāpaveic kā prioritārais šajā termiņā, ir jaunās maiņas sagatavošana LZS. Tātad viņa uzdevums ir ne tikai nodrošināt LZS jaunu attīstības vektoru, bet arī nodrošināt to, ka partijas mērķi tiks pildīti arī pēc tam, kad viņa laiks pie politiskā spēka stūres būs iztecējis.

Foto: Saeimas kanceleja