Lembergs: Valdībai jāatrisina pedagogu atalgojuma jautājums, neaizskarot sporta intereses

Prasot novirzīt pedagogu atalgojumam sporta būvēm paredzēto finansējumu, izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP) nodemonstrējusi klaju nekompetenci, iknedēļas preses konferencē sacīja Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Kā zināms, izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska ierosinājusi pedagogu atalgojuma celšanai izmantot paredzēto finansējumu sporta būvēm, kas ir kopumā 8,5 miljoni eiro. Tas varētu skart iecerētās sporta būves Valmierā, Alūksnē, Jēkabpilī un arī Ventspilī.

Lembergs atzina, ka Ventspils rēķinās, ka iezīmētā nauda Ventspils peldbaseinam nebūs, lai gan atzina, ka, ņemot vērā to, ka noslēgts līgums, jau ir uzsākta Ventspils peldbaseina tehniskā projekta izstrāde. “Tā kā mums atkāpšanās ceļa nav. Mums ir projektētājiem jāmaksā,” norādīja Lembergs, piebilstot, ka ministrei, visticamāk, nekad nav bijusi darīšana kā pasūtītājai un viņa nezina, ko nozīmē slēgt līgumu un to saistību izpilde. “Droši vien, ka liels grēks nav, ka viņa to nezina, bet ministrijā noteikti ir cilvēki, kas šīs lietas saprot, tā kā vajag ar tiem pakonsultēties,” turpināja politiķis.

Viņš uzsvēra, ka peldbaseina tehniskais projekts noteikti tiks izstrādāts. “Bet mēs nevaram ielikt pamatu un pamest objektu. Tā kā, ja tā valsts finansējuma nebūs, tad projekta tālākā virzība tiks iesaldēta,” skaidroja politiķis.

Lembergs atzina, ka piekrīt Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) teiktajam, ka ar investīcijām pedagogu algu samaksu nesedz, jo “investīcijas ir vienreizējas, bet darba algu visu laiku jāmaksā”.

“Tā kā, manuprāt, tā ir tāda tuvredzīga pieeja. Turklāt, Ventspils Olimpiskais centrs ir nacionālā sporta bāze. [..] Arī no reģionālās attīstības viedokļa droši vien, ka šāds lēmums ir nepareizs, jo šis baseins iet kopā ar modernu rehabilitācijas centru, kas Latvijā līdz šim nav bijis,” uzsvēra Ventspils mērs.

“Es arī dzirdēju, ka Alūksnē vajag jaunu sporta zāli, un tad ministres atbilde esot bijusi, ka Liepnā esot jauna zāle, un tad lai alūksnieši brauc uz Liepnu. Liepna ir 34 kilometru attālumā. Visa pilsēta brauks uz Liepnu? Kā to iedomājas? Tā nedara. Parasti lielajos centros būvē pamata infrastruktūru, nevis otrādi,” norādīja Lembergs, minot, ka tad jau “Latvijas Universitāti var uzbūvēt Zilupē”. “Šajā ziņā ministre parādīja klaju nekompetenci,” piebilda Lembergs.

Kā zināms, ņemot vērā 2019. gada budžeta projektā neiekļauto pedagogu darba samaksas paaugstināšanu, 20. martā pie Saeimas notiks vismaz 2500 pedagogu pikets.