Lembergs prognozē būvniecības tirgus lejupslīdi

Lai arī tik tikko būvniecības nozarē bija vērojama pārkaršana, Ventspils mērs Aivars Lembergs ir pārliecināts, ka pavisam drīz būvniecības joma piedzīvos lejupslīdi.

Lembergs ne reizi vien norādījis, ka straujais pieaugums būvniecības nozarē atstājis nelabvēlīgu ietekmi uz Latvijas tautsaimniecību.

“Pieaugums būvniecības nozarē ir absolūti kaitīgs un bīstams. Tā rezultātā rodas jaudas deficīts, pieaug projektēšanas un būvniecības izmaksas. Lieli pasūtījumi ir arī būvmateriālu nozarē,” iepriekš žurnālistiem sacīja politiķis.

Nesenā preses konferencē gan Lembergs atzina, ka tirgus pārkaršana nevilksies ilgi un gaidāms milzīgs kritums. “Pirmkārt, nekustamā īpašumu tirgus nīkuļo un nekāda pārkaršana te nevar būt. Pārkaršana var būt tikai būvniecības tirgū, bet arī tas drīz ies uz leju,” runājot par iespējamo ekonomisko krīzi, sacīja Lembergs.

Viņš atzina, ka tuvākajā nākotnē mēs varam sagaidīt ekonomiskās situācijas pasliktināšanos, ko ietekmēs ģeopolitiskā situācija pasaulē.

“Ja mēs skatāmies no Latvijas attīstības viedokļa, tad ekonomiskie kara faktori ietekmē negatīvi visu pasauli, tai skaitā arī Latviju. Plus milzīgās, ģeopolitiskās, nepārvaramās domstarpības starp rietumiem un Krieviju, kā arī rietumiem un Ķīnu. To varētu mīkstināt, ja Latvijas ekonomiskā politika būtu adekvāta šiem notikumiem. Kādus soļus Latvija ir spērusi, lai mazinātu iespējamās negatīvās sekas? Tas pats attiecas uz kompānijām utt. Par to ir nepārtraukti jādomā,” uzsvēra Lembergs, tajā pašā laikā piebilstot, ka “šis ir cits stāsts un 2008. gada krīze neatkārtosies”.