Lembergs: Latvija ir aizvērusi durvis ārvalstu investoriem

Latvijas valdība, ieviešot noteikumus, kas paredz, ka Latvijas bankās pieļaujamais ārvalstu klientu biznesa apmērs var būt ap 5%, pēc savas būtības ir pateikusi, ka citu valstu investori tai neinteresē, žurnālistiem norādīja Ventspils mērs Aivars Lembergs.

“Rīgas kungiem šķiet, ka te laužas iekšā investori un grib investēt miljardus, un mēs esam vienīgā vieta uz pasaules, kur var investēt naudu. Nekas vairāk biznesa pasaulē neeksistē, kā tikai un vienīgi Latvija? Tās ir pilnīgas muļķības,” uzsvēra Lembergs.

Pēc viņa sacītā, pasaulē ir ārkārtīgi daudz vietu, kur ārvalstu investoriem ir izdevīgi ieguldīt savu naudu. “Mēs tai sarakstā nebūt neesam pirmie,” uzsvēra Lembergs.

“Ja mēs paskatāmies, kā, piemēram, attīstās Dubaija un kā attīstāmies mēs – tur vienkārši nav ko salīdzināt,” piebilda politiķis.

Viņš norādīja, ka Ventspils galvenokārt interesējas par ieguldījumiem rūpniecībā. “No visiem rūpniecības uzņēmumiem, kas mums ir, vietējie investori ir divi. Pārējie visi ir ārzemju investori,” uzsvēra Ventspils mērs.

“Nerezidenti – tas nozīmē ārpus Eiropas Savienības (ES). Cik ES ir valstis? Būs 27. Un pasaulē cik ir valstis? 194. Mēs pasakām tā, ka 170 valstu investori mūs neinteresē. Tas ir pareizi?” retoriski vaicāja Lembergs.

Viņš uzsvēra, ka šie noteikumi ir absurdi, jo bez konta Latvijas bankā šeit nevar veikt uzņēmējdarbību. “Vai tad Igaunija un Lietuva ir tālu no mums? Nav tālu. Un viss. Tur tās muļķības tik spēcīgi nedara,” piebilda politiķis.

Jau vēstīts, ka pērn spēkā stājās izmaiņas Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likumā, kas paredz Latvijā reģistrētām bankām turpmāk aizliegt sadarboties ar nerezidentu kompānijām un apkalpot to kontus.

Grozījumu mērķis esot stiprināt finanšu sistēmu, samazinot paaugstināta riska darījumu skaitu ar augsta riska klientiem.

Foto: F64