Lembergs: Jautājumā par OIK atcelšanu, ir tikuši apmuļķoti vēlētāji

Ir vairāk nekā skaidrs, ka elektrības obligātā iepirkuma komponente (OIK) netiks atcelta, iknedēļas preses konferencē izteicās Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Viņš atgādināja, ka Didzis Šmits (KPV LV) atteicās būt ekonomikas ministrs, jo “Kariņa kungs viņam un skaidri un gaiši pateica, ka nekāda obligātās iepirkuma komponentes atcelšana nebūs.”

Pēc Lemberga sacītā, tas ir arī saprotams, jo gan Kariņš, gan “Vienotības” ģenerālsekretārs Artis Kampars un vesela virkne citu tagadējās valdības locekļu ir bijuši ļoti aktīvi OIK atļauju dalītāji. “Pie tam, tā dalīšana nenotika konkursa kārtībā, bet [tika dalīts] savējiem. Un man nav ne mazāko šaubu, ka šajos OIK ražošanas uzņēmumos iekšā ir šo politiķu dalība,” izteicās politiķis, turpinot, ka nav vērts cerēt, ka kāds šo maksājumu elektroenerģijas ražotājiem atcels.

“Jo, kā apgalvoja ekonomikas ministra kandidāts Šmita kungs, un arī citi Saeimas deputāti, Eiropas Komisija šādu atļauju nav devusi, līdz ar to, no paša sākuma šī atbalsta politika ir bijusi nelikumīga. Un nelikumīgas darbības ir jāatceļ,” uzsvēra Lembergs.

“Bet, protams, es būtu ārkārtīgi izbrīnīts, ja no šī gada 31. marta atceltu OIK,” atzina Ventspils mērs, norādot, ka OIK atcelšana pašvaldībai palīdzētu ieekonomēt pusmiljonu eiro. Arī ģimenes budžetos tas būtu liels atspaids. “Līdz ar to mēs visi esam ieinteresēti tomēr prasīt no valdības atcelt OIK,” sacīja politiķis.

Viņš uzsvēra, ka neapšaubāmi, ka tiesvedības sekos, bet, pēc viņa domām, valstij ir jāaizstāv Latvijas iedzīvotāju vairākuma intereses, un, ja kādam būs jāmaksā, tad šī summa esot jāpiedzen no atbildīgajām amatpersonām. “Ja Kariņš ir bijis pie šūpuļa, tātad Kariņš,” piebilda politiķis.

Tajā pašā laikā Lembergs atzina, ka OIK atcelšana ir sabiedrības muļķošana. “Nekas šeit netiks atcelts – labākajā gadījumā nomainīs OIK uz OPK vai kaut ko tamlīdzīgu. Trīs burtu kombinācija būs 100%. Tā kā apmuļķoti ir vēlētāji,” uzskata Ventspils mērs.

Kā zināms, Saeima iepriekš uzdeva Ekonomikas ministrijai (EM) izvērtēt iespējas atcelt OIK no šā gada 31. marta, tomēr, pamatojoties uz ministrijas sniegto informāciju, ka OIK straujai atcelšanai būs smagas ekonomiskās sekas, valdība lēma nevirzīt priekšlikumu par OIK atcelšanu Saeimas noteiktajā termiņā.