Latvijas lata balstīšanai izmantota rekordliela eiro summa

Pagājušajā nedēļā lata stabilitātes nodrošināšanai Latvijas Banka pārdevusi rekordlielu eiro daudzumu, vēstī izdevums “Dienas bizness”.

Lai nodrošinātu lata kursa stabilitāti pret eiro, Latvijas Banka no 25. līdz 29. maijam bankām pārdeva 134.5 miljonus eiro, kas ir lielākais šogad nedēļas laikā pārdotais eiro daudzums bankām. Līdz šim šogad lielākais eiro pārdošanas apjoms bija nedēļā no 30. marta līdz 3. aprīlim, kad LB pārdeva 105.85 miljonus eiro.

No 2005. gada janvāra Latvijas Banka vienpusēji nodrošina lata un eiro maiņas kursa svārstības ±1% apjomā no centrālā jeb piesaistes kursa, kas ir 0.702804 lati par eiro. Tas nozīmē, ka starpbanku tirgus kurss var atšķirties un ikdienā atšķiras no centrālā kursa, bet tas nevar pārsniegt šo 1% robežu vienā vai otrā virzienā, resp., 0.7098 un 0.6958 EUR/LVL. Tirgus kursam sasniedzot koridora robežas, notiek Latvijas Bankas automātiskās intervences – Latvijas Banka pēc komercbanku pieprasījuma pērk vai pārdod eiro par latiem par robežas kursu.

Avots: NRA.lv