Latvijas 20% bagātāko iedzīvotāju ienākumi 6,3 reizes pārsniedz 20% nabadzīgāko cilvēku ienākumus

Latvijā ir Eiropas Savienībā (ES) otrā augstākā nevienlīdzība iedzīvotāju ienākumu sadalē, liecina ES statistikas biroja “Eurostat” dati.

Saskaņā ar tiem Latvijas 20% bagātāko iedzīvotāju ienākumi 6,3 reizes pārsniedz 20% nabadzīgāko cilvēu ienākumus. Vēl lielāka nevienlīdzība kā Latvijā šajā jomā ir tikai Portugālē, kur turīgāko cilvēku ienākumi ir 6,5 reizes lielāki nekā trūcīgāko cilvēku ienākumi.

Abās pārējās Baltijas valstīs ienākumu nevienlīdzības līmenis ir mazāks kā Latvijā – Lietuvā 20% bagātāko sabiedrības pārstāvju ienākumi ir 5,9 reizes un Igaunijā – 5,5 reizes lielāki nekā 20% nabadzīgāko iedzīvotāju. Lielākā vienlīdzība ienākumu sadalē ir panākta Slovēnijā un Zviedrijā, kur visturīgāko ļaužu ienākumi pārsniedz mazturīgāko iedzīvotāju ienākumus attiecīgi 3,3 un 3,4 reizes. Eiropas Savienībā vidēji mantīgāko iedzīvotāju ienākumi ir 4,8 reizes lielāki nekā nemantīgāko iedzīvotāju ienākumi.

“Eurostat” dati apkopoti par 2007.gadu. Secināts – jo lielāki ir attiecīgās valsts tēriņi sociālajai aizsardzībai, jo mazāka ir atšķirība starp mantīgāko un nemantīgāko iedzīvotāju ienākumiem.

Avots: www.2v.lv