Latvija un SVF vasarā plāno izstrādāt jaunu budžeta plānošanas modeli

Kā intervijā laikrakstam „Latvijas Avīze”  paudis Finanšu ministrijas valsts sekretārs Mārtiņš Bičevskis, Latvija kopā ar Starptautisko valūtas fondu (SVF) jūlijā un augustā plāno izstrādāt jaunu budžeta plānošanas modeli, kas kļūs arī par pamatu 2010. gada budžeta veidošanai, vēstī portāls Delfi.

Bičevskis atzīst, ka līdzšinējie finanšu plānošanas procesi nav radījuši aizdevējos uzticību. Viņš šo situāciju salīdzinājis ar bankas un grūtībās nonākuša uzņēmēja attiecībām. Tādos gadījumos pirmajā stadijā banka palūdz uzņēmumam biznesa plānu, nodrošina naudu un skatās, lai nauda būtu atdota. Otrā stadija – ja bankas redz, ka aizdoto naudu uzņēmumam ir grūti atdot, tad tā vēlas kontrolēt ne tikai naudas atmaksas grafikus, bet arī iesaistīties procedūrās, kā nauda ir tērēta un pēc tam atdota.

Tāpat Mārtiņš Bičevskis piebilst, ka būtu jāmaina ministru attieksme, jo līdzšinējā ministru izpratne par politikas veidošanu ir bijusi tāda – mums ir nauda, mēs to tērējam, ja gribam vēl kaut ko, paprasām naudu no Finanšu ministrijas. Kā uzskata Bičevskis, turpmāk ministriem darbs būs jāveic nevis par papildus naudu, bet gan „labāk par mazāku naudu”.

Avots: Bizness.lv