Latvijā Covid-19 apstiprināts vēl diviem cilvēkiem

Latvijā aizvadītās diennakts laikā konstatēti divi jauns koronavīrusa infekcijas Covid-19 gadījumi. Tādējādi Latvijā ar Covid-19 saslimušo skaits sasniedzis 653, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) informācija.

Iepriekšējā diennaktī veikti 562 izmeklējumi personām ar aizdomām par Covid-19, no kuriem infekcija apstiprināta 2 cilvēkiem.

Latvija kopā veikti 28776 izmeklējumi, bet infekcija apstiprināta 653 personām.

44 pacienti stacionēti, tai skaitā 41 ar vidēju slimības gaitu, bet 3 ar smagu.

Kā zināms, Slimību profilakses un kontroles centrs vakar saņēmis divus ziņojumus par mirušiem pacientiem, kas bija inficējušies ar COVID-19.

Viens pacients (vecuma grupā 80-85) tika stacionēts Rīgas Austrumu Klīniskās universitātes slimnīcā vakar, smagā stāvoklī ar pneimoniju, tika veikts COVID-19 tests, kas bija pozitīvs. Pacientam, bija vairākas blakussaslimšanas.

Otrs pacients(vecuma grupā 85-90) miris Vidzemes slimnīcā, kur bija stacionēts pirms mēneša, bija vairākas hroniskas slimības. Pacientam, testējot slimnīcas personālu un nodaļas pacientus, tika noteikts COVID-19 pozitīvs tests.

Kopumā Latvijā līdz šim miruši 5 pacienti, kas bija inficējušies ar COVID-19 infekciju, par vēl 2 pacientiem, kuri miruši ārpus stacionāra, SPKC gaida pataloganatoma slēdzienu, lai noteiktu nāves cēloni.