Gadumijā Latvijā nedarbosies bankomāti

Gadumijā Latvijā nedarbosies bankomāti

Tuvojoties jaunajam gadam un eiro ieviešanai, baņķieri mudina
iedzīvotājus skaidro naudu laikus noguldīt bankās, uzsverot naudas
maiņas ērtumu, jo banku kontos esošo naudu automātiski pārkonvertēs no
latiem uz eiro.

Vienlaikus bankas ir plānojušas gadumijā slēgt bankomātus, daļa bankomātu nedarbosies pat divas diennaktis.

Šogad gadumijā, Latvijai pārejot uz eiro, tiks ierobežoti finanšu pakalpojumi – nedarbosies lielākā daļa internetbanku, bankomātu, pārtraukumi iespējami arī banku karšu darbībā. Ja Jaungada naktī varētu rasties nepieciešamība pēc norēķināšanās, varbūt tomēr drošāk ir nodrošināties kaut ar nelielām skaidras naudas rezervēm – pretēji tam, ko sludina amatpersonas un bankas. Vēl jo vairāk tāpēc, ka latus varēs tērēt vēl divas nedēļas pēc gadumijas, savukārt apmainīt Latvijas Bankā – neierobežoti ilgi. Komercbanku filiālēs latus apmaiņai pret eiro bez komisijas maksas pieņems sešus mēnešus, bet 302 Latvijas pasta nodaļās – trīs mēnešus, skaitot no 1. janvāra.

Lielākais bankomātu tīkls Latvijā pieder Swedbank – tā operē ar 354 bankomātiem – gan izmaksu, gan iemaksu un izmaksu. Divas dienas pirms eiro ieviešanas – 30. decembrī – Swedbank pakāpeniski slēgs lielāko daļu no saviem bankomātiem un 31. decembrī pārējos. No SEB bankas 241 bankomāta gandrīz bez pārtraukuma (izņemot aptuveni vienu stundu tieši gadumijā) darbosies visi 180 izmaksu bankomāti, savukārt 61 izmaksu/iemaksu bankomāts pakāpeniski tiks aizvērts 30. decembrī un 31. decembrī. SEB bankas ārējās komunikācijas projektu vadītāja Kristīne Martinsone NRA.lv uzsvēra, ka ikdienā SEB banka veic bankomātu monitoringu un seko, lai nodrošinātu, ka bankomātos ir pietiekams naudas apjoms, ko klienti nepieciešamības gadījumā var izņemt. «Decembra beigās tāpat kā ikdienā sekosim līdzi šai informācijai un darīsim visu iespējamo, lai nodrošinātu bankomātos nepieciešamo naudas apjomu,» uzsvēra K. Martinsone.

Nordea un Citadele savus bankomātus (kopskaitā attiecīgi 250 un 166) slēgs vien pusstundu pirms pusnakts 31. decembrī, un jau neilgi pēc pusnakts bankomātos būs iespējams izņemt skaidru naudu eiro banknotēs. Arī Swedbank un SEB banku bankomāti atsāks darboties 1. janvāra pirmajā stundā vai pusstundā. Pēc pārejas uz eiro un darba atsākšanas Swedbank naudas izmaksas bankomāti līdz janvāra vidum izdos 10, 20 un 50 eiro banknotes. Sākot ar 14. janvāri, Swedbank naudas izmaksas bankomātos būs pieejamas arī 5 eiro banknotes, Neatkarīgo informēja Swedbank preses sekretāre Kristīne Jakubovska.

Jaungada naktī nedarbosies arī lielākā daļa Latvijas komercbanku internetbanku. Tas nozīmē, ka šajā laikā nevarēs pat apskatīties, cik naudas ir kontā, nerunājot par maksājumu veikšanu. Šajā laikā nedarbosies arī Swedbank aplikācija viedtālruņiem, kas ļauj uzzināt konta atlikumu, pakratot telefonu.

***

Banku un to pakalpojumu pieejamība gadumijā bankomātos

30. decembris

Swedbank pakāpeniski slēgs daļu izmaksu/iemaksu bankomātu

SEB banka pakāpeniski slēgs 20 iemaksu/izmaksu bankomātus, turpinās darboties 41 iemaksu un izmaksu un visi 180 izmaksu bankomāti

Citadeles bankomāti strādās bez pārtraukuma

Nordea bankomāti strādās bez pārtraukuma

31. decembris

Swedbank pakāpeniski slēgs atlikušos bankomātus, pēdējo – pulksten 20

SEB banka pakāpeniski slēgs atlikušos iemaksas/izmaksas bankomātus, turpinās darboties visi 180 SEB bankas izmaksas bankomāti līdz pulksten 23.30

Citadeles bankomāti darbosies līdz plkst. 23.30

Nordea bankomāti darbosies līdz plkst. 23.30

1. janvāris

Swedbank bankomāti (kopskaitā 354) atsāks darboties plkst. 1

SEB bankas bankomāti (kopskaitā 241) atsāks darboties plkst. 0.30

Citadeles bankomāti atsāks darboties plkst. 0.30, no plkst. 7.00 būs iespēja bankomātos aplūkot konta bilanci eiro

Nordea bankomāti atsāks darboties plkst. 0.30

2. janvāris

Swedbank bankomāti darbosies ikdienas režīmā

SEB bankas bankomāti darbosies ikdienas režīmā

Citadeles bankomāti darbosies ikdienas režīmā

Nordea bankomāti darbosies ikdienas režīmā