FM piedāvās noteikt minimālās sociālās garantijas

Finanšu ministrija (FM) nāks klajā ar piedāvājumu, kā celt algas mediķiem un skolotājiem, šorīt intervijā LTV raidījumā “Rīta panorāma” sacīja finanšu ministrs Jānis Reirs (JV).

“Es neredzu iespējas, kā mēs varētu nodot budžetu Saeimā bez pedagogu algām ne tikai gadam, bet arī pieaugumam no nākamā gada 1. septembra. Un arī mediķu algām. Mums ir jāatrod šī nauda,” uzsvēra Reirs.

Viņa ieskatā, lai nodrošinātu algu celšanu mediķiem un skolotājiem, ir jāpārskata nodokļu sistēma, piemēram, jāveido veselības nodoklis, nepalielinot kopējo nodokļu nastu.

“Ir nepieciešams noteikt minimālās sociālās garantijas, tas ir viens avots, kā arī jāizveido veselības nodoklis, konsolidējot sociālās iemaksas daļu un iedzīvotāju ienākuma nodokli, nepalielinot kopējo nodokļu nastu iedzīvotājiem. FM nāks ar šādu piedāvājumu,” pauda ministrs.

Reirs skaidroja, ka minimālās sociālās garantijas ir viens finansējuma avots, un jāveido arī veselības nodoklis, konsolidējot sociālās iemaksas daļu un iedzīvotāju ienākuma nodokli, nepalielinot kopējo nodokļu nastu iedzīvotājiem.

Viņš piebilda, ka valsts budžetā ieņēmumu neizpilde šogad varētu būt mazāka, nekā sākotnēji lēsts.

Foto: Valsts kanceleja