Eksperts norāda uz vēl kādas diskutablas nozares straujo izaugsmi (video)

Eksperts norāda uz vēl kādas diskutablas nozares straujo izaugsmi (video)

Kamēr politiķi un sabiedrība asi strīdējās par termiņuzturēšanās atļauju
ārvalstniekiem ierobežošanu, tikmēr izpalikusi publiska diskusija par
kādu nozari, kas pēc ekonomiskās krīzes īpaši uzplaukusi.

Kā vēsta Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums «Panorāma», Saeima ceturtdien konceptuāli atbalstīja likumprojektu, kas paredz no nākamā gada par 10% paaugstināt azartspēļu nodokli. Budžeta veidotāji ir pamanījuši šīs nozares pienesumu iekšzemes kopprodukta (IKP) izaugsmē, savukārt eksperti aicina par to padomāt, raksta Apollo.lv.

Latvijas Bankas ekonomists Igors Kasjanovs, analizējot nozares tirgus līderu pērnā gada pārskatus, secinājis, ka tieši azartspēļu komersantu apgrozījums izklaides nozares izaugsmi pašlaik dzen uz priekšu.

Pārdomas ekonomists aprakstījis savā blogā portālā makroekonomika.lv: «Vēlos vērst uzmanību uz to, ka nekustamais īpašums nebūt nav straujāk augošā tautsaimniecības nozare. Ir kāda nozare, kas aug vēl straujāk, taču, tavu nelaimi, arī tā rada sava veida dilemmu. Tai gan šobrīd netiek pievērsta tik liela sabiedrības uzmanība kā «lielajam brālim» (nekustamo īpašumu nozarei), bet, manā uztverē, situācija ir ļoti līdzīga un izraisa jautājumu – vai esam gatavi baudīt ekonomisko izaugsmi, pat ja to nosaka diskutablas aktivitātes.»

Kasjanovs ienākumus no azartspēlēm salīdzina ar ienākumiem no nekustamo īpašumu nozares attīstības. Sakot, «ienākumi nāk no diskutabla labuma apakšnozares. Tad nu jautājums – kādēļ nediskutējam arī par šīs jomas ierobežošanu vai likvidēšanu, līdzīgi kā ar termiņuzturēšanās atļaujām?»

Kā ziņo LTV, Igaunijas Kazino operatora «OEG» ieņēmumi no azartspēlēm Latvijā, salīdzinot ar pērnā gada trešo ceturksni, šogad šajā periodā pieauguši par teju 26%. Salīdzinājumam – Igaunijā vien par 3,7%, bet Lietuvā par 9,4%.

Publiskotajā Latvijas vērtīgāko uzņēmumu top 101 redzams, ka SIA «Alfor», kas ir azartspēļu līderis Latvijā, spējis iekļūt divdesmitniekā. Tāpat, salīdzinājumā par pērno gadu, apgrozījums pieaudzis arī loteriju rīkotājiem, kas pakļaujas azartspēļu likumam. «Latvijas Loto» plānotais apgrozījums šogad ir 13 miljoni latu. Salīdzinot ar pērno gadu, tas audzis aptuveni par 20%.